Etiket: Punk Rock

Power ballad

Hard Rock, kökenleri 1960 başları garaj rock'ı ve psychedelic rock'a dayanan bir rock and roll tarzıdır. Elektro gitar, bas gitar ve davulların sert şekilde kullanılması tipik özelliğidir.

Pop Punk

Punk Rock ve Pop Rock türlerinin birleşimiyle ortaya çıkan müzik türü. Pop Punk`ın yaratıcısı The Ramones`dir. Ancak o dönemde böyle bir ayrım yapılmamıştır. Pop Punk`ın popülerleşmeye başladığı dönemler Green Day ve The Offspring`in ortaya çıktığı döneml...

Alternatif rock

Alternatif rock, 1970'lerin sonunda hard rock'a bir alternatif sunmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Her ne kadar işleyişi hard rock'a benzetiliyorsa da akor ve ritimleri farklıdır.

Zebrahead

Tales of Terror (grup)

Tales of Terror Sacramento`da kurulan bir punk rock grubudur.1984`te aynı isimli plakları çıkmıştır. Sadece bir albüm yapmışlardır. Bu albüm Kurt Cobain`in günlüğünde Nirvana`nın en sevdiği albümler listesinde de yer almaktadır. Plakları çok nadir olarak...

Tales of Terror (band)

Punk müzik

Punk rock, kökenleri 1974 ve 1975 yıllarına, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık'a dayanan ve kendisini The Exploited, Ramones, Sex Pistols, The Damned ve The Clash gibi gruplarla kanıtlamış düzen karşıtı rock müzik hareketidir. Punk terimi is...

Lifelock

Grup

K records

K Records, punk rock ve alternatif müzik yapan grupları yayınlayan plak şirketi. 1980'lerin başlarında sub pop akımının da çıkmasına yardımcı olan Calvin Johnson tarafından kurulmuştur.

K-records

K Records, punk rock ve alternatif müzik yapan grupları yayınlayan plak şirketi. 1980'lerin başlarında sub pop akımının da çıkmasına yardımcı olan Calvin Johnson tarafından kurulmuştur.

Horror Punk

Horror Punk Gotik ve Punk Rock‘ı birleştiren, punk`ın karanlık bir türüdür.Genellikle şarkı sözlerini korku filmlerinden alır ama horror punk`ın en iyisi şarkılarında karanlık bir atmosfer oluşturup bunu hikaye anlatıyormuş gibi yansıtanıdır.

Henry Rollins

Henry Rollins (13 Şubat 1961) ABD`li rock vokalisti ve şarkı yazarıdır. Gerçek adı Henry Lawrence Garfield`dir. Ayrıca kitap yazarlığı, televizyon ve radyo programları da yapmıştır. Zaman zaman filmlerde de rol almıştır.

Good Morning Revival

Good Morning Revival, Good Charlotte adlı punk rock grubunun son albümüdür.

The Offspring (albüm)

The Offspring, The Offspring grubunun çıkış albümüdür.