Etiket: Robot

Esnek imalat sistemleri

Esnek üretim sistemi, bir imalat mekanizmasıdır. Sistem temel olarak bilgisayar desteği ile çalışan robotlar ve iletim mekanizmaları sayesinde hızlı, güvenilir, kaliteli ve ekonomik bir üretim sağlar.

Bot (robot)

Bot, bilişim dünyasında "robot" anlamında kullanılan yaygın bir terimdir. Pek çok bilgisayar işlemini yarı-otomatik olarak yapabilen robotlar bilişimin tüm alanlarında kullanılır.

Battlefield 2142

Battlefield 2142, Battlefield`in uzay aracı, tank, yürüyen dev robot içeren yeni modu olan oyun. Oyunda yeni buz çağı, Kuzey Kutbu`nu kuşatmaktadır. Bu durumdan etkilenen Rusya ve Avrupa güneye göç eder bu sırada savaş oluşur. Oyunda 5 harita ve 100 zorlu...

AIBO

AIBO (ks:Yapay Zekalı Robot, en:Artificial Intelligence roBOt) çeşitli tiplerde robotik hayvanlardır. Dizaynı ve yapımı Sony tarafından gerçekleştirilmiştir. 1999 Mayıs`ta üretilmeye başlanan ve Mart 2006`ya kadar birçok farklı modeli ortaya çıkan AIBO`nu...

Voltron

Voltron (Özgün adı: Voltron Force), 1980'lerde yapılan çizgi dizinin yeni sürümü. İlk olarak 2010 güzünde yayınlanması planlandı.

Voltran

Voltran (İngilizce: Voltron; Japonca orijinal adı: 百獣王ゴライオン Hyakujū ō Go raion; anlam; Yüz hayvanın kralı beş aslan), 1980'li yıllarda televizyon için yapılmış bir dev robot konulu çizgi dizidir. Tam adı ise "Voltran:Evrenin Savunucusu"dur.

Kim Possible (karakter)

Kimberly Ann Posible Kim Possible çizgi filminin karakteri. Kim, dizinin başlangıcında yaklaşık 15 yaşındadır ve her sezon yaşlanarak 4. Sezonda 18 yaşına girer.

Kam (Mekanizma)

Kam makine dinamiğinde sırası ile kendisine temas eden düzenekleri harekete geçirmeye yarayan bir mekanizmadır. 18. ve 19. yüzyıllarda metal bir silindirin üzerine yerleştirilmiş çok sayıda kam sayesinde ardışık veya döngüsel hareketler elde edilebilmekte...

I, Robot

I, Robot (``Ben, Robot``) Isaac Asimov tarafından yazılan dokuz bilimkurgu öyküsünün toplandığı kitap. İlk kez 1950`de Gnome Press tarafından basılmıştır. Hikayeler ilk kez amerikan dergileri Super Science Stories ve Astounding Science Fiction`da 1940 ile...

Ben, Robot

Ben Robot (İngilizce orijinal adı: I, Robot) Isaac Asimov tarafından yazılan dokuz bilimkurgu öyküsünün toplandığı kitap. İlk kez 1950'de Gnome Press tarafından basılmıştır.

İdare Çubuğu

Joystick, oyun çubuğu, Kontrol Kolu, Yönetim Kolu veya İdare Çubuğu esasen kontrol çubuğu anlamında, video oyunlarında konrol sistemini oluşturan, oyunu oynatan ve modeline göre giriş, çıkış ve algılama fonksiyonu olan kontrol aracıdır.

Yönetim Kolu

Joystick, oyun çubuğu, Kontrol Kolu, Yönetim Kolu veya İdare Çubuğu esasen kontrol çubuğu anlamında, video oyunlarında konrol sistemini oluşturan, oyunu oynatan ve modeline göre giriş, çıkış ve algılama fonksiyonu olan kontrol aracıdır.