Etiket: ROM

Mojito (içki)

Mojito (İspanyolca, Mohito olarak okunur) geleneksel bir Küba alkollü kokteylidir. 1980'lerin sonunda ABD'de popüler olan mojito, 1990'ların ortasında tüm dünyaya yayılmıştır.

Bacardi Black

Bacardi Black, zengin rom harmanının ekstra lezzet ve incelik kazanması amacıyla kömür filtresinden geçirildikten sonra 4 yıla kadar meşe fıçılarında yıllandırılmasıyla hazırlanır. Koyu bir renk kıvamı olduğundan alkollü içecek kokteyllerine ekstra renk v...

Bellek (bilgisayar)

Bilgisayar dalında bellek veriyi belli bir süre için saklayabilen birimlere verilen isimdir.

AmigaOS

AmigaOS, Amiga kişisel bilgisayarının işletim sistemidir. Grafik arabirimi olan Workbench, CLI komut satırı arabirimi ile birlikte AmigaDOS ve çoğu Amiga modelinde ROM'da yer alan Kickstart'tan oluşur.

Bacardi

Firma 1862`de Küba`da üretime geçmiştir. En çok tanınan rom markasıdır. Bacardi, Küba`da yaşayan İspanyol damıtımcı Don Facundo Bacardi tarafından bilinen romun çağdaş damıtım aygıtlarında damıtarak daha rafine ve rahat içimli bir hâle getirilmişidir. Önc...

iskorbüt hastalığı

İskorbüt, C vitamini eksikliğinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Halk arasında diş eti çekilmesi olarak bilinir.

iskorbüt

İskorbüt, C vitamini eksikliğinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Halk arasında diş eti çekilmesi olarak bilinir.

skorbüt

C Vitamini eksikliğinin neden olduğu bir hastalıktır. Daha ziyade 5-6 ay süreyle yeteri kadar C vitamini alamayan çocuklarda ortaya çıkar. Hastada dermansızlık, zayıflama, ve kanamalar görülür.

alkollü içkiler

İçinde % 0.5 den fazla alkol bulunan ve keyif veren içkiler. Alkolü içkiler ilk devirlerden beri çeşitli milletler tarafından kullanılmıştır. Dünyanın her tarafına yayılmış bulunan milletler birbirlerinden...

Éclair

Ekler, yumuşak hamurlu bir tatlıdır. Genel olarak içinde vanilyalı krema vardır ve üstü çikolata kaplıdır.

Likör

Likörler (liqueur ya da liquor) aromatik tatlandırıcılarla tadlandırılmış, şekerli, meyva ya da türlü bitkilerden veya bunların brandy, cin, rom, vodka, viski gibi içkilerle harmanlanmasıyla yapılan alkollü içeceklerin genel adıdır.

ekler

Ekler, yumuşak hamurlu bir tatlıdır. Genel olarak içinde vanilyalı krema vardır ve üstü çikolata kaplıdır.

kokteyl

Kokteyl çeşitli içkilerin veya meyve sularının karıştırılarak oluşturulan karışık içkilere denir. Kelime, İngilizce cocktail yani horoz kuyruğu sözünden gelir.

ROM

Read-Only Memory(ROM) , sadece okunabilir bellek, bilgisayarlarda ve diğer elektronik cihazlada kullanılan depolama birimidir.