Etiket: Ronald Reagan

Richard Perle

Richard Perle (1941, New York) ABD`li politikacı ve lobici.

Yıldız Savaşları (politika)

Yıldız savaşları, 1980`li yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri`nde o zamanki başkan Ronald Reagan tarafından tasarlanan bir askeri tasarıdır.Bu proje, Amerika`nın Soğuk Savaş dönemindeki rakibi SSCB`nin kıtalar arası balistik füzelerini uzaydan kontrol e...

Melhame-i Kübra

Melhame-i Kübra, Kuran-ı Kerim`de bahsedilen kıyamet günü Deccal ile İsa arasında geçen savaşa İslam dinine inanların verdiği isim. Hristiyan inanışında bu savaşa Armagedon adı verilmektedir.

Armagedon

Melhame-i Kübra (Büyük Kıyım), kelime manası olarak "çok büyük ve çok kanlı" anlamına gelmektedir. İbranicede har-megido, Megido dağıdır.

Cumhuriyetçi Parti (ABD)

Geçmişten bugüne Cumhuriyetçi PartiAmerika Birleşik Devletleri'nde siyasi partilerin köken ve gelişimleri iç savaş ve kölelikle ilgili tartışmalarla yakından bağlantılı. Abraham Lincoln Cumhuriyetçileri iktidara taşıdıŞimdiye dek 18 başkan çıkaran Cumhuri...

Alan Greenspan

Alan Greenspan (6 Mart, 1926), Amerika Birleşik Devletleri'nin Merkez Bankası eski başkanı olan ABD'li ekonomisttir. Görevinin bitiminde İngiltere Merkez Bankası'nda fahri üyeliğini kabul etmiştir.

Reagan

Ronald Wilson Reagan (d. 6 Şubat 1911, Illinois - ö.