Etiket: Sí¸r-Trí¸ndelag

Gauldal

Gauldal, Norveç`in ortasında bir bölgenin ve vadinin ismidir. Gauldal`da Sí¸r-Trí¸ndelag eyaletine bağlı Midtre Gauldal ve Rennebu şehirleri bulunmaktadır. Gaula Nehri, boydan boya Gauldal`dan akar.

Gaula Nehri

Gaula Nehri, Norveç'in Sør-Trøndelag eyâletinde bulunan Gauldal Vadisi'nden akar. 2005 yılında Gaula Nehri 37.5 ton ile Norveç'in en çok somon balığı avlanan nehri olmuştur.

Sør-Trøndelag

Sí¸r-Trí¸ndelag,Norveç`in Trí¸ndelag bölgesindeki bir eyaletidir.Sí¸r-Trí¸ndelag`ı Nord-Trí¸ndelag, Mí¸re og Romsdal,Oppland ve Hedmark çevreler.Eyaletin batısında Norveç Denizi,doğusunda ise İsveç bulunur.Eyalet nüfusunun yarısından fazlası Trondheim`da...

Selbu

Selbu, Norveç`in Sí¸r-Trí¸ndelag eyaletine bağlı şehridir. 1 Ocak 2004 sayımlarına göre 3,944 kişi Selbu`da yaşamaktadır. Şehrin idari merkezi Mebond`dur.

Rennebu

Rennebu,Norveç`in Sí¸r-Trí¸ndelag eyaletine bağlı bir şehridir.Şehrin yönetim merkezi Berkí¥k`tur.2004 sayımlarına göre 2.654 nüfuslu Rennebu`nun alanı 948 km²`dir.

Osen

Osen, Norveç'in Sør-Trøndelag eyâletine bağlı şehridir.

Midtre Gauldal

Midtre Gauldal,Norveç`in Sí¸r-Trí¸ndelag eyaletine bağlı bir şehridir.Merkezi Stí¸ren olan şehrin toplam yüzölçümü 1,860 km²`dir.1 Ocak 2002 sayımlarına göre Midtre Gauldal`da 5,819 kişi yaşamaktadır.

Bjugn

Bjugn,Norveç`in Sí¸r-Trí¸ndelag eyaletine bağlı şehridir.