Etiket: Sarı

Altı Şapkalı Düşünme Tekniği

Altı Şapkalı Düşünme Tekniği Edward De Bono'nun 1985'te yayınlanan kitabıdır. İngilizce adı Six Thinking Hats 'tir.

İngiliz seteri

İngiliz seteri, İngiltere'de yetiştirilen av köpeği ırkı. İlk pointerlar ile spanyöllerin melezleştirilmesiyle geliştirilmiş olan İngiliz seterinin, omuzda yere yüksekliği 63 cm, ağırlığı 27 kg kadardır.

Zimbabve Bayrağı

Zimbabve bayrağı günümüzdeki kullanılan hali ile 18 Nisan 1980 tarihinde göndere çekilerek kullanılmaya başlanmıştır. Bayrak, yatay olarak bayrağı yedi eşit parçaya bölen ve sırasıyla yeşil, sarı, kırmızı, siyah, kırmızı, sarı ve yeşil olarak sıralanan şe...

Peygamber kuşağı

Gökkuşağı, güneş ışınlarının yağmur damlalarında veya sis bulutlarında yansıması ve kırılmasıyla meydana gelen ve ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik bir olaydır.

Kaos Zümrütleri

Kaos Zümrütleri (İngilizce: Chaos Emeralds), içlerinde antik kaos gücü bulunan, Sonic the Hedgehog evrenine özgü, ayrı renklerdeki 7 taş. Bunları toplayan kişi değişik kaos güçlerini kullanabilir ve neredeyse yenilmez olur.

Ebem kuşağı

Gökkuşağı, güneş ışınlarının yağmur damlalarında veya sis bulutlarında yansıması ve kırılmasıyla meydana gelen ve ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik bir olaydır.

Citrus reticulata

Mandalina (Citrus reticulata), ılıman iklimde yetişmekte olan turunçgiller (Rutaceae) familyasına ait bir meyve türü. Turuncu, sarı renklerde olan mandalina, etli ve sulu bir yapıya sahiptir.

Bosna Hersek Bayrağı

Bosna-Hersek bayrağı, Bosna-Hersek Cumhuriyeti'nin bayrağıdır. Mavi bir fon, 9 adet beyaz yıldız ve sarı bir üçgenden oluşur.

Ukrayna Bayrağı

Ukrayna bayrağı, buğday tarlalarının (refah) üzerindeki mavi gök (barış) olarak ifade edilebilen bayraktır. Ukrayna'nın ulusal bayrağı olarak 1918 yılında kabul edildi.

Papa (zooloji)

Papa, çeşitli kuşlara verilen ad. Kuşçular, poephila grubundan ufak astrildalara ve bazı paserinallara "papa" derler.

Erganispor

Erganispor 1938 yılında Diyarbakır'da kurulan futbol kulübüdür. Maçlarını 1.000 kişilik Ergani Şehir Stadyumu'nda oynamaktadır.Başkanlığını Ekrem Şenvar yapmaktadır.Takımın teknik direktörlüğünü Mehmet Kanat yapmaktadır.

Bucaspor

Bucaspor Kulübü İzmir`in Buca ilçesinde, 1928 yılında kurulmuştur. Takımın renkleri sarı ve lacivertdir. Karşılaşmalarını 2,500 kişilik Buca Belediye Stadı`nda oynar. 1937 yılında Altay ve Altınordu`yla birleşerek Üçokspor adını aldıysa da 1939 yılında bu...