Etiket: Sedir

Deniz Kayağı

Deniz kayağı ya da deniz kanosu (İngilizce: sea kayak, sea canoe), göl, körfez ve deniz gibi açık sularda kürek çekme sporu için geliştirilmiş Eskimo kayığı. Görünüm olarak Eskimo kayaklarının aynısıdır.

Borabay gölü

Borabay Gölü, Amasya`nın Taşova ilçesine 15 km, uzaklıkta olan, doğal bir krater gölüdür. Denizden 800 m. yüksekte bulunan gölün, derinliği ise 25m.`dir.

Terra rosa

Terra rosa, Akdeniz iklimi etkisi altında gelişmiş A<sub>h<sub>/T/C horizon sıralanması gösteren yaygın bir kırmızı Akdeniz toprağı.

Kutlubey Camii

Isparta`daki camilerin en eskisi olup tarihi bir değere sahiptir. 833/1429

Cedrus deodora

Himalaya sediri (Cedrus deodora), çamgiller (Pinaceae) familyasından Batı Himalaya'larda yetişen sedir bir türü. 50-60 m boy ve 3 m'den fazla çap yapabilir.

Cedrus brevifolia

Kıbrıs sediri (Cedrus brevifolia), çamgiller (Pinaceae) familyasından doğal olarak Kıbrıs'da yetişen bir sedir türü. 15 m'ye kadar boylanır.

Cedrus

Sedir (ağaç)

Biblos

Biblos, Lübnan`da eski bir liman kentidir. Dünyanın en eski yerleşim birimlerinden biridir.

Beydağları

Bey Dağları Antalya ilinin sınırları içinde Toros Dağlarının batı uzantılarından biridir.

Bey Dağları

Bey Dağları Antalya ilinin sınırları içinde Toros Dağlarının batı uzantılarından biridir.

himalaya sediri

Himalaya sediri (Cedrus deodora), çamgiller (Pinaceae) familyasından Batı Himalaya'larda yetişen sedir bir türü.

obua

Obua, nefesli çalgılar ailesinden bir müzik aletidir. 1170 yılından önce "hautbois" denilen obuanın sözcük kökeni Fransızca'dan İngilizce'ye geçen HAUT ("yüksek") ve BOIS (ahşap nefesli çalgı) bileşik kelimesinden türetilmiştir.

Pergola

Pergola, (İtalyanca: Pergola) belirli bir hat boyunca yanlarına sütün ya da direkler dikilerek sarmaşık bitkilerle donatılmış gölgeli yürüyüş yolu ya da geçittir. Sözcüğün kökeni, Latincede saçak, su yolu anlamına gelen pergula ifadesine dayanmaktadır.