Etiket: Spor

Çoklu Zekâ Kuramı

Çoklu zekâ kuramı 1983 yılında Howard Gardner tarafından zekâyı tek ve baskın bir yetenek olarak görmekten ziyade, çeşitli ve özel boyutlardan oluştuğunu öneren bir modeldir. Gardner bilişsel yeteneklerin geniş bir yelpazeden oluştuğunu ve aralarında sade...

Mustafa Üçbilek

Mustafa Üçbilek (d. 1970, İstanbul), Türk asıllı ressam ve multimedia sanatçısı.

Ersin Düzen

Ersin Düzen (d. 2 Haziran 1975, Zonguldak), Türk sunucu ve spor spikeri.

Asklı mantarlar

Ascomycota · Basidiomycota · Chytridiomycota · Deuteromycota · Glomeromycota · Zygomycota

Aangename kennismaking

Aangename kennismaking, 1953 tarihli bir Belçika televizyon programıdır. Spor müsabakalarını tartışmak üzere aile dizisi formatında çekilmiştir.

2005 Yaz Üniversite Oyunları'nda Yüzme

2005 Yaz Üniversite Oyunları'ndaki yüzme karşılaşmaları, Manisa'daki Manisa İl Özel İdaresi Yüzme Salonu'nda 12 Ağustos ile 17 Ağustos tarihleri arasında yapıldı.

2005 Yaz Üniversite Oyunları'nda Güreş

2005 Yaz Üniversite Oyunları'ndaki güreş karşılaşmaları, İzmir'deki Özel Yamanlar Koleji Spor Salonu'nda 13 Ağustos ile 17 Ağustos tarihleri arasında oynandı.

İlkyardım ve cankurtarma

İlk yardım, Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut...

Yol dışı

Offroad, 4x4 arazi araçları ile doğada zor koşullarda yol alma. Kelime anlamı olarak offroad "yol dışı" demektir ki yol olarak inşa edilmiş yerlerde offroad söz konusu olamaz.

Yelken kanat

Yelken kanat ya da diğer adıyla Delta kanat bir hava sporudur. Bu spor, diğer hava sporlarından yamaç paraşütü ve planörcülüğün bir karışımıdır, ancak her ikisinden de daha kolay ve daha ucuz bir hava taşıtına ihtiyaç duyar.