Etiket: SSCB

3. Ordu

Almanya*3. Ordu (Almanya)*3. Panzer OrdusuABD*3.

Şablon:SSCB-taslak

Volgagrad

Volgograd (Rusça: Волгогра́д), eski isimleriyle Çariçin veya Zarizyn (Цари́цын / Tsaritsyn, Tsaritsin: Tatarca "Sarı Su" ile olan ses benzerliğinden dolayı kentin ortasından geçerek Volga Nehrine akan çaya verilen ad Tsaritsa'dan gelmektedir) ve Stalingra...

Natalia Şapoşnikova

MedalTop

Natalia Shaposhnikova

Kara-Kırgız Özerk Bölgesi

Kara-Kırgız Özerk Bölgesi (Кара-Киргизская АО). Sovyet Orta Asyası`nda bulunan eski bir bölge. 14 Ekim 1924`te Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti içinde kurulmuştur.

Gulag kampları

Gulag (Rusça Главное управление исправительно-трудовых лагерей и колоний,- Glavnoye upravleniye ispravitel'no-trudovykh lagerey i koloniy - Türkçe Çalışma Kampları Yönetimi Baş İdaresi) Sovyetler Birliği hükümetinin cezai çalışma kampları sistemidir. Sovy...

Etkin koruma sistemi

Aktif koruma sistemi zırhlı savaş araçları nı saldırılardan korumak için uygulanan sistemlerinin bütününe verilen addır.

Ceyhun Irmağı

7.62x39

7.62x39mm tüfek mermisi, SSCB tarafından II. Dünya Savaşı sırasında tasarlanmış, savaştan kısa süre sonra üretimine başlanan bu mühimmata uyumlu AK-47 ile özdeşleşmiştir.

2B9 Vasilek

82 mm 2B9 Vasilek ya da 'Mısırçiçeği' otomatik top-havan sınıfında bir silahtır. Silahın en önemli özelliği hem kamadan hem de namlu ağzından doldurulabilmesidir.

Aleksandr Vasilevski

Aleksandr Vasilevski (Rusça: Алекса́ндр Миха́йлович Василе́вский, d. 30 Eylül 1895; Novaya Golçiha, Kineşma, İvanovo – ö.