Etiket: Stan Lee

New Goblin

New Goblin Marvel Comics evreninde kurgusal karakterdir. New Goblin aslında Peter Parker'ın yani Örümcek Adam'ın en yakın arkadaşı Harry Osborn'dur.

Avcı Kraven

Marvel Comics`in yarattığı bir çizgi roman karakteridir. Örümcek Adam serilerinde yer alır. Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılmıştır. İlk kez Ağustos 1964`te The Amazing Spider-Man serisinin 15. bölümünde yer almıştır. Gerçek adı Sergei Kravinoff`...

Örümcek Adam 4

2009 yılının Mayıs ayında gösterime girecek filmlerden biridir. Yönetmeni Sam Raimi, yazarları ise Stan Lee, Steve Ditko ve David Koepp`tir.Düşmanları Carnage,Lizard,Mysterio ve Scorpion`dur.

Örümcek Adam (anlam ayrım)

Örümcek Adam Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılmış popüler bir çizgi roman kahramanıdır.

Venom (hayali karakter)

Venom, sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen, organik bir kostüme benzetilebilecek uzaylı bir canlıdır. Örümcek Adam çizgi romanında ve çizgi filminde en çok Eddie Brock ile simbiyoz hâlinde göründüğü için bu karakterle özdeşleşleştirilse de, aslında başlı...

Sandman(kum adam)

Kum Adam, gerçek adı Flint Marko'dur. Kumadam ilk olarak 1963’te, The Amazing Spiderman #4'te çizgi roman meraklılarının karşısına çıkar.

Mary Jane Watson

Mary Jane Watson veya Mary Jane Watson-Parker Marvel Comics`in yarattığı Örümcek Adam serisinde Örümcek Adam / Peter Parker`ın sevgilisidir. Stan Lee ve John Romita, Sr. tarafından yaratılmıştır. İlk defa Kasım 1966`da The Amazing Spider-Man serisinin 42....

Kum Adam

Kum Adam, gerçek adı Flint Marko'dur. Kumadam ilk olarak 1963’te, The Amazing Spiderman #4'te çizgi roman meraklılarının karşısına çıkar.

Jean Grey

Jean Grey, Marvel Evreninde yaşayan bir süper kahramandır. Marvel Girl ve ardından Phoenix takma adlarını kullanan Jean Grey, en çok X-Men karakteri olarak bilinir.

Fantastik Dörtlü (film)

Fantastik Dörtlü, 2005 yapımı bir sinema filmidir.

Dark Phoenix

Dark Phoenix, Marvel evreninden kurgusal bir karakter.

Daredevil (film)

Çizgi roman karakteri için Daredevil (karakter)'e bakınız. Matt Murdock, küçükken gözlerine radyoaktif madde dökülmesi sonucu gözlerini kaybetmiştir ama karşılığında çeviklik, diğer duyularının inanılmaz kuvvetlenmesi ve radar gibi özellikler kazanmıştır.