Etiket: Stanford Üniversitesi

Yahoo!

Yahoo! Inc., Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulmuş bir portaldır.

Münir Ülgür

24 Aralık 1917`de İstanbul`da doğdu. 1941`de Yüksek Mühendis Mektebi`nin Elektromekanik şubesini Yüksek Mühendis olarak bitirdi ve aynı tarihte Ölçme ve Elektrik Makinaları Laboratuvarına asistan olarak atandı. İTÜ`ye bağlı teknik okulun kuruluşunda çalış...

Dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesi

Dünyanın en iyi 500 üniversitesi, Çin`in saygın üniversitelerinden Şanghay Jiao Tong Üniversitesi tarafından 2003 yılından bu yana yayımlanan liste ile belirlenir.

Zeyno Baran

Vikisöz

Michael Cunningham

Michael Cunningham (d. 6 Kasım 1952), Amerikalı yazar. 1998`de yazdığı Saatler isimli romanıyla, Pulitzer ödülünü en iyi kurgu dalında kazandı.

Mayer

Marissa Ann Mayer, (d. 30 Mayıs 1975, Wausau, Wisconsin) 17 Temmuz 2012'den itibaren Yahoo!'nun CEO'sudur.

Ken Lewis

Kenneth D. Lewis (d.

Forma Urbis

Forma Urbis Romae ya da Severuslar Mermer Planı , 203 ve 211 yılları arasında İmparator Septimius Severus döneminde yapılmış olan Antik Roma'nın yekpare mermer haritası. Eser orijinalinde 18 m genişliğinde ve 13 m yüksekliğinde olup, Barış tapınağı'nın iç...

Şerif Mardin

Şerif Mardin Türk sosyolog ve siyaset bilimcisi. 1927 yılında İstanbul`da doğdu. Galatasaray Lisesi`nde başladığı orta öğrenimini ABD`de tamamladı.

Stanford Universitesi

Leland Stanford Junior University ya da bilinen adıyla Stanford Üniversitesi, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde San Fransisko'nun 40 km güneydoğusunda bulunan özel bir üniversitedir. Üniversite, şu anda dünyadaki en büyük bütçeye sahip 3. üniversitedir.

Leonard Susskind

Leonard Susskind, Stanford Üniversitesi`nde teorik fizik profesörüdür. İp teorisi üzerine ilk çalışmaları yapanlardandır.