Etiket: Türk Hava Kurumu

İnönü Eğitim Merkezi

Türk Hava Kurumu`nun Türkkuşu Genel Müdürlüğü`ne bağlı Eskişehir`in 36 Km batısındaki İnönü ilçesindedir. 10 Temmuz 1936`da hizmete açılmıştır. Paraşüt, planör, yelkenkanat, yamaç paraşütü, mikrolayt ve balon kursları verilmektedir.

Serbest paraşüt

Serbest paraşüt; paraşütle atlamanın güvenlikle ilgili temel kuralları dışında belli bir düşüş prosedürü olmadan yapılan serbest atlayışı ifade eder.

ODTÜ Havacılık ve Uzay Topluluğu

ODTÜ Havacılık ve Uzay Topluluğu, ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği öğrencileri tarafından ODTÜ Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş bir ODTÜ öğrenci topluluğudur.

Ahmet Fuat Bulca

Ahmet Fuat Bulca (d. 1881, Selanik, Yunanistan) - (ö. 14 Eylül 1962, İstanbul, Türkiye), Türk siyasetçi.

Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi

Ankara Türk Hava Kurumu Müzesi, Ankara`da tarihi Paraşüt Kulesi`nin yanında havacılık tarihine, Türk Hava Kurumu`nun çalışmalarına ilişkin belge, fotoğraf ve maketlerin sergilendiği 19 Mayıs 2002`de ziyarete açılmış müzedir.

ODTÜ Havacılık Uzay Topluluğu

ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği bünyesinde kurulmuş öğrenci topluluğudur. EUROAVIA (European Assosiation of Aerospace Students)`ya EUROAVIA AS(Affiliated Society) Ankara adıyla üyedir. Aynı zamanda havacılık alanında dünyanın en büyük meslek örgütü ol...

Model uçak

Model uçak, uçak olarak tanımlanan cisimlerin belirli ölçeklerde küçültülerek oluşturulmuş uçma yeteneğine sahip kopyalarıdır. Model uçaklar uçmak için gerekli özelliklere sahiptir ve çeşitli yöntemler ile uçurulurlar.

Türk Tayyare Cemiyeti

Türk Hava Kurumu, Türkiye'de havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak için 16 Şubat 1925'te Atatürk'ün emri ile kurulmuş bir dernektir. Atatürk'ün işareti ile kurulduğunda Cevat Abbas Gürer kurucu ve...

THK-16

THK-16 diğer adıyla Mehmetçik 1952 yılında Türk Hava Kurumu tarafından tasarlanan jet eğitim uçağıdır. == Tarihi ==Önceleri Türk Hava Kurumu (THK) Uçak ve Motor Fabrikası tarafından tasarlanan daha sonra Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) Fabrikaları...

Nuri Erbak

Nuri Erbak, Bursalı hayırsever işadamıdır. Erbak-Uludağ meşrubatlarının kurucusu Mehmet Hakkı Erbak`ın oğlu ve bugünkü Uludağ Gazozu`nun formülünü 1930 yılında bulan kişidir.

THK

Türk Hava Kurumu

FAI

Aradığınız makale aşağıdakilerden biri olabilir;