Etiket: Türkmenistan

Manat (Azerbaycan)

Azeri manatı, S.S.C.

Türkmenbaşı Sarayı

SOĞDİANA

Soğdiana (Tacikçe: Суғд - Eski Farsça: Suguda; Farsça: سغد; Antik Yunanca: Σογδιανῆ), Orta Asya'da geniş tarihi ve coğrafi bir alan. MÖ 6. yüzyılda yazılı olarak belirlenen Soğdiana adı İran halklarından Soğdlar'ın yerleşik oldukları bölgeyi niteler.

Ruhnama

Ruhname (Türkmence:Ruhnama), Türkmenistan Eski Cumhurbaşkanı Saparmurat Niyazov'un yazdığı kitaptır.

Orta Asya Birliği

Orta Asya Birliği 26 Nisan 2007`de Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından temelleri atılan bir uluslararası örgüt.

Herat Vilayeti

Herat Vilayeti (Farsça: هرات), Afganistan'ın 34 vilayetinden birisidir. Ülkenin batısında, batıdan İran'a sınırı olan vilayet Badgis, Ferah ve Gur vilayetleriyle komşudur.

Elnur Hüseynov

güncel

Elnur Hüseyinov

Almas Yıldırım

Almas Yıldırım, Azerbeycan Muhaciret Edebiyatı şairidir.

Asya (kıta)

Asya, Avrupanın doğusunda, Büyük Okyanus'un batısında, Okyanusya'nın kuzeyinde ve Arktik Okyanus'un güneyinde bulunan kıta. Tarihçi Herodot tarafından bu grekçe terim ilk kez bugünkü Salihli Ovası, sonraları da Gediz Havzası'nı nitelemek için kullanılmışt...

Anev

Afganistan Millî Futbol Takımı

Afganistan Milli Futbol Takımı, Afganistan'ı uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır. 1922 yılında kurulan milli takım, 1948 yılında FIFA'ya katıldı.

Vladimir Bairamov

Rubin Kazana takımının yıldız forvet oyuncusudur.Türkmenistan asıllıdır.

Türk Dili Konuşan Ülkeler Zirvesi

Türk Dili Konuşan Ülkeler Zirvesi ya da "Türkçe Konuşan Ülkeler Cumhurbaşkanları Zirvesi", Türk dili konuşan altı Türk ülkesinin devlet başkanlarının ve üst düzey yetkililerinin katıldığı bir zirvedir. "Bir diğerinin egemen eşitliğine karşı...