Etiket: Tahıl

Vilcabamba, Peru

Balcı, Ortaköy

Çavdar (anlam ayrım)

Çavdar - Bir tahıl cinsi

Travian

Travian Online Oyunu Web Tabanlı bir çeşit strateji ve savaş oyunudur. 2003 yılından bu yana hizmet veren oyunda birçok güncelleme yapılmış ve bu güncellemeler ile oyunda çok köklü olmasada bir dizi değişiklikler yapılmıştır.

Malt (anlam ayrım)

* Malt. Maltlama tahıl tohumlarının çimlendirilip sonra bitki oluşamadan kurutulması işlemidir. Malt bu işlemin uygulanmış olduğu tohumlar ve bu tohumlardan elde edilen, maltoz ağırlıklı şeker için kullanılan terim.

Gen aktarımlı bitkiler

Gen aktarımlı bitkiler, genetik mühendisliğinin ilgilendiği konulardan biridir. Genetiği Değiştirilmiş (GD) ya da (GDO) olarak geçen 'transgenik' ürünler, virüsler, bakteriler, hayvanlar ve bitkilerin bazı gen bölgelerini içerirler.

Gen akarımlı tarım ürünleri

Gen aktarımlı bitkiler, genetik mühendisliğinin ilgilendiği konulardan biridir. Genetiği Değiştirilmiş (GD) ya da (GDO) olarak geçen 'transgenik' ürünler, virüsler, bakteriler, hayvanlar ve bitkilerin bazı gen bölgelerini içerirler.

Vilcabamba

Vilcabamba, İnkaların, İspanyollar ülkelerini işgal ederken Peru`da sığındıkları şehirdir.

Tahıllar

Tahıl ya da hububat genellikle buğdaygillerden hasat edilen ürünlere ve onların tohumlarına verilen addır. Dünyanın her yerinde yaygın olarak bulunan, yiyecek olarak tüketilen bitki ürünleridir.

Amil Alkol

AMİL ALKOL Alm. Amyl alkohol (m), Fr. Amyle alcool, İng. Amyl alcohol. Genel formülü C5H11OH olan ve sekiz izomeri bilinen organik bir bileşik. Bilinen sekiz izomeri içinde en önemlisi izoamil alkoldür (K.N.131°C). Genellikle patates ve tahılların ferment...

K Vitamini

Kanınızın pıhtılaşması için K vitaminiK Vitamini yağda eriyen vitaminlerdendir. Genellikle vücutta barsak bakterileri tarafından sentezlenir.YararlarıKan pıhtılaşmasında önemli rol oynar.

Vitaminler

Vitamin adı altında toplanan çeşitli organik bileşikler sağlıklı yaşamanın vazgeçilmez öğeleridir. Bu bileşikleri 1911‘ de polonyalı biyokimyacı Casimir Funk keşfetmiş "yaşam" adı altında latince vita sözcüğünden türettiği vitamin terimiyle adlandırmıştır...

viski

Viski, İrlanda ve İskoçya lehçelerinde "hayat suyu" anlamına gelen, genellikle tahta fıçılarda dinlendirilmiş malt içeren, tahıldan damıtılan bir tür alkollü içkidir.

maltoz

Maltoz Özellikle çimlenmiş arpa ve diğer tohumlarda bulunan nişasta şurubundaki nişastanın biyokimyasal parçalanmasıyla meydana gelen bir şeker. Maltoz, saf olarak, suda kristallendirilerek ve monohidrat halinde elde edilir. Bu kristal 102,5°C'de bozunara...

vitamin

Vitamin adı altında toplanan çeşitli organik bileşikler sağlıklı yaşamanın vazgeçilmez öğeleridir. Bu bileşikleri 1911‘ de polonyalı biyokimyacı Casimir Funk keşfetmiş “ yaşam “ adı altında latince vita sözcüğünden türettiği vitamin terimiyle adlandırmışt...