Etiket: Tanzanya

New York City Maratonunu kazananların listesi

New York City Maratonunu kazananların listesi.

Bantu Dil Ailesi

Bantu dilleri ailesi Afrika`nın orta ve güney bölgelerinde yaygın olarak konuşulan Swahili, Zulu, Çuana, Kongo, Mongo, Gonda vb. dillerden oluşur. Bu ailenin en çok tanınan dili, Kenya, Uganda, Tanzanya ve Kongo`da 15 milyon kişi tarafından konuşulan Swah...

Arusha

Arusha, Tanzanya`da bir şehirdir; ülkenin kuzeyinde yer alan Arusha Bölgesi`nin başkentidir. Nüfusu 270,485 `tir (2002 sayımı). Büyük Yarık Vadisi`ndeki (Great Rift Valley) bir plato üzerindedir, Serengeti Ovası`na ve Afrika`nın en yüksek dağı olan Kliman...

Amisos

Samsun, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık on altıncı şehri. Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır ve bölgenin en kalabalık şehridir.

Young Africans FC

Tanzanya`nın Darüsselam şehrinin futbol takımı. Renkleri mavi-beyaz`dır. Takım, ülke ve dünya futboluna kaliteli oyuncular kazandırmıştır.

Sampsounta

Samsun, Orta Karadeniz Bölgesi'nde yer alan bir il. Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin en büyük şehri olan Samsun ilinin şehir merkezi.

Pemba

Hint okyanusunda mercan adası, Tanzaniya kıyıları açığında; ingiltere’nin Zengibar himayesine bağlıdır;

Mozambik Millî Futbol Takımı

Mozambik Millî Futbol Takımı, Mozambik'i uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır. Federação Moçambicana de Futebol tarafından yönetilir.

Masailer

Masailer Tanzanya ve Kenya sınırı içinde bulunan `Masai Mara` bölgesinde yaşayan halka verilen isimdir.

Francisco de Almeida

Biyografi bilgi kutusu

Dar es Salam

Darüsselam, Tanzanya'da bir şehirdir. Kent, Tanzanya'nın doğu kesiminde, Hint Okyanusu'nun doğu kıyılarında kurulmuştur.

Viktorya Gölü

Viktorya Gölü, Afrika'nın doğusunda Tanzanya, Uganda ve Kenya topraklarında bulunan Dünya'nın en büyük ikinci tatlı su gölüdür. Afrika'nın en büyük gölüdür.