Etiket: The Simpsons

D'oh!

D'oh!, Amerikan animasyon televizyon dizisi Simpsonlar'ın ana karakteri Homer Simpson'ın sıklıkla kullandığı sözdür. Genellikle bir yerini incittiğinde, yanlış bir şey yaptığını farkettiğinde ya da başına kötü bir şey geldiğinde söyler.

Çizgi Roman Satıcısı

"Simpsonlar" çizgi dizisinde Springfield kasabasının yegane çizgiroman satıcısı. Tam adı bilinmemektedir. Fantastik kurgu ve bilimkurgu eserlerine ilgi duyar.

Waylon Smithers

Simpsonlar çizgidizisinde Montgomery Burns`ün yardımcısı. Küçüklüğünden itibaren Montgomery Burns tarafından büyütülmüştür.

Van Houten

"Simpsonlar" çizgidizisinde Springfield`da yaşayan bir aile. Ailenin en bilinen üyesi, evin tek çocuğu ve Bart`ın en yakın arkadaşı olan Millhouse`tur.

Springfield Mafyası

Simpsonlar adlı çizgi dizide Springfield kasabasının mafyası. Karakterlerin tasarımı sürecinde eski Hollywood filmlerindeki mafya karakterleri temel aınmıştır.

Sherri ve Terri

Simpsonlar adlı çizgi dizide Springfield İlokokulu`nda okuyan, Bart Simpson`ın sınıf arkadaşı olan ikiz kız kardeşler. Daima mor renkli kıyafetler giyerler.

Rod ve Todd Flanders

"The Simpsons" adlı çizgidizide, Simpson ailesinin komşusu olan Flanderların çocukları.

Ralph Wiggum

"Simpsonlar" çizgi dizisinde Şef Wiggum`ın oğlu. Springfiend İlkokulu`nda Lisa Simpson ile aynı sınıfta okumaktadır.Dizide sürekli dayak yer,herkesten laf-azar işitir.

Profesör Frink

"The Simpsons" adlı çizgidizide, Springfiel`ın çılgın bilimadamı karakteri.

Otto Mann

"Simpsonlar" çizgi dizinde Springfield İlkokulu`nun alman servis şoförü.

Nelson Muntz

Simpsonlar adlı çizgi dizide Nancy Cartwright tarafından seslendirilen, sürekli olarak Bart Simpson`a bulaşan Springfield İlkokulu öğrencisi.

Lenny Leonard

"Simpsonlar" çizgidizisinde Homer Simpson`ın iş arkadaşı. Springfield Nükleer Santrali`nde çalışmaktadır. En yakın arkadaşı Carl`dır.

Kang ve Kodos

Simpsonlar adlı çizgidizideki uzaylı karakterler. Cadılar Bayramı için yapılan özel bölümlerde sık sık yer alırlar.

Jacqueline Bouvier

* Jacqueline Kennedy Onassis - (1929-1994) 1953`ten 1963`e kadar John F. Kennedy`in eşi.