Etiket: Tiberius

İmparator Tiberius

Villa Jovis

Sperlonga

Sperlonga merkezi İtalya'nın Lazio Bolgesi'ne bagli Latina ili'nin bir komunu ve kasabasidir.

Sejanus

Lucius Aelius Seianus (MÖ 20 – 18 Ekim 31), sıklıkla Sejanus olarak anılan, Roma İmparatoru Tiberius'un dostu, sırdaşı ve Praetorian Prefecti. Equestrian sınıftan gelen Sejanus, İmparatorun şahsi koruma birliği Praetorian muhafızlar'a seçilmiş ve zaman iç...

Naevius Sutorius Macro

Quintus Naevius Cordus Sutorius Macro (MÖ 21 - 38), Adı, sık sık Naevius Sutorius Macro ya da kısaca Macro olarak kısaltılmış ve 31 - 38 yılları arasında Roma İmparatorluk muhafızlarının prefect'i olarak görev yapmış olan Roma'lı asker ve devlet adamı. Ma...

Lucius Aelius Sejanus

Lucius Aelius Seianus

Castra Praetoria

Castra Praetoria, Roma İmparatorluğu döneminde Praetorian muhafızların Roma`nın hemen dışında bulunan kışlası (``castra``).

Truva atı (mitoloji)

Truva atı, Odysseus'un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için yaptırdığı tahtadan at maketidir.Savaş yaklaşık 10 yıldır sürüyordur. Askerler bıkkın ve yorgundur.

Tiberya

Tiberya (İbranice: טבריה; Tverya; Arapça: طبرية; Ṭaberiyye), İsrail'in batısında bir şehirdir. Museviliğin 4 kutsal şehrinden biridir.

Tiberius Claudius Nero

Tiberius Caesar Augustus

Tiberia

Tiberya (İbranice: טבריה; Tverya; Arapça: طبرية; Ṭaberiyye), İsrail'in batısında bir şehirdir. Museviliğin 4 kutsal şehrinden biridir.