Etiket: TRT 3

Türkiye'de televizyon

Türkiye'de ilk olarak 1953 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından bölgesel olarak ve haftada birkaç saat deneme yayınları başlatıldı. Zaman içinde gelişen televizyon altyapısı TRT'nin İstanbul stüdyoları ve vericisi kurulana kadar TRT'ye de hizme...

Radyo 1 (TRT)

Radyo kanalı

Matlock

``Matlock``, Başrolünü Andy Griffith`in Oynadığı, 1986-1995 Yılları Arasında Çekilen Bir TV Dizisidir. == Konu == Benjamin ``Ben`` Matlock, Yaşlı bir Avukattır. Her zaman Müvekkiili suçsuz...

TRT GAP

TRT 3, 2 Ekim 1989'dan 1 Temmuz 2010 tarihine kadar Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak yayın hayatına başlamıştır. TRT 3, spor ağırlıklı bir televizyon kanalıdır.

TRT 4

TRT 4, ağırlıklı olarak kültür-sanat programları yayınlamış devlet televizyon kanalı. Kanalın temeli, 1975'lere kadar gitmektedir.

TRT 2

TRT 2, 6 Ekim 1986'da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak yayına başlamıştır. Kültür ve sanat ağırlıklı yayın yapan TRT 2, 2001 yılında bu özelliğine ek olarak haber kanalı formatını da eklemiştir.

TRT 1

TRT 1 (tam adı: Türkiye Radyo ve Televizyonu 1. kanalı), Türkiye'nin ülke çapında yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalıdır.