Etiket: Uydu

İkonos

IKONOS ticari bir yer-gözlem uydusu dur. İlk defa 1 ve 4 metrelik yüksek çözünürlüğe sahip görüntüler elde etmiştir.

Nix (uydu)

Nix Plüton'un doğal uydularından biridir. Haziran 2005'te Hubble Uzay Teleskobu ile keşfedilmiştir.Nix uydusunun adı ilk olarak "Nyx" olarak yazılmıştı.

Lapetus

İapetus:

Dünya Uzay Haftası

Dünya Uzay Haftası, her yıl 4-10 Ekim tarihlerinde kutlanan hafta. 1999'da Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen Dünya Uzay Haftası, insanlığın uzaya doğru açılmasında dönüm noktası olan iki olaya işaret etmektedir.

Ariel (uydu)

Ariel, Uranüs' ün uydularından biridir. 24 Ekim 1956' da William Lassel tarafından Uranüs'ün diğer bir uydusu olan Umbriel ile birlikte keşfedilmiştir.

3Sat

3Sat Almanca yayın yapan uydu televizyon kanalı.

Uydu bantları

Uydu bantları, Dünya ile uydular arasında kullanılan radyo frekanslarına verilen genel isimdir.

Shopping tv

Shopping TV, alışverişi eğlenceli bir hale getirmek ve zaman ayıramayanlara bu konuda hizmet vermek üzere 2 Eylül 2005 tarihinde yayına başlamış bir televizyon kanalıdır.

Küresel yıldız kümesi

Küresel yıldız kümesi, küre biçiminde olan ve bir gökada merkezi etrafında uydu olarak yörüngede bulunan yıldız topluluğudur.

Küresel küme

Küresel yıldız kümesi, küre biçiminde olan ve bir gökada merkezi etrafında uydu olarak yörüngede bulunan yıldız topluluğudur.

OGame

[http://OgameCity.forumlari.net *** OgameCity ***]

Kablosuz İnternet

Wi-Fi (İngilizce: Wireless Fidelity, Türkçe: Kablosuz Bağlantı Alanı) kişisel bilgisayar, video oyunu konsolları, dijital ses oynatıcıları ve akıllı telefonlar gibi cihazları kablosuz olarak internete bağlanmasını sağlayan teknolojidir. Wi-Fi ürünlerin ka...

Google search

Google Arama, Google Inc. tarafından hizmete sokulan ve en popüler arama motorudur.

Gezegen uydusu

Uydu, bir gezegenin ya da başka bir uydunun etrafında belirli bir yörüngede dönen gök cismi. Yapay uydulardan ayırmak amacıyla doğal uydu veya tabii uydu olarak da adlandırılır.