Etiket: Valencia

Roberto Soldado

Roberto Soldado Rillo 27 Mayıs 1985 yılında Valencia`da doğmuştur. Real Madrid takımının forvetidir.

Raúl Albiol

Raúl Albiol Tortajada (d. 4 Eylül 1985, Valencia) İspanyol defans oyuncusudur. Doğduğu şehrin takımı olan Valencia CF`de görev yapmaktadır. Geçen sezon La Liga`da en iyi genç savunma oyuncusu seçilmiştir. 1 sezon Getafe CF`de kiralık oynamıştır.

Balear Denizi

Balear Denizi Akdeniz`de İspanya`nın doğu kıyılarıyla Balear Adaları arasında kalan bölgedir. İspanya`nın Barselona ve Valencia şehirleri Balear Denizi kıyısındadırlar. Ebro Nehri bu denize dökülür.

Valery Karpin

1969-Tallin doğumlu rus futbolcu. Sırasıyla CSKA moskova, Spartak moskova, Real sociedad, Valencia ve Celta vigo`da oynadıktan sonra 2002-2003 sezonunun başında tekrar Real Sociedad`a geçmiş ve 2005 yılına kadar burada oynadıktan sonra futbol yaşamını nok...

UEFA Şampiyonlar Ligi 1999-2000

Galatasaray, bu sezonda UEFA Şampiyonlar Ligi` nde gurubunu AC Milan` ı 3-2 yenerek 3.sırada tamamladı ve UEFA Kupası`na gitti. UEFA Kupası` nı da nağmalup bir şekilde kazanarak Türkiye` de bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.

Hudiler

Hudiler ya da Banu Hud (بنو هود), İspanya'nın dağınık Müslüman emirliklere (Tavaif-ül Mülk) bölündüğü 11. yüzyıldaki siyasi kargaşa döneminde Zaragoza kenti çevresinde hüküm süren bir Müslüman Arap hanedanıdır.

Strozzi Sarayı

Josefstadt İlçesi ``Josefstaeder Strasse 39`` da bulunan Strozzi Sarayı, 1699 ve 1702 yılları arasında Barones Maria Katharina Strozzi adına yapılmışdır. Bina günümüzde Vergi Dairesi olarak kullanılmaktadır.

Predrag Mijatovic

Predrag Mijatovic (doğumu 19 Ocak 1969) Sırp futbol tarihinin önemli oyuncusu. Şu anda Real Madrid kulübünün sportif direktörlüğünü yapmaktadır. Mijatovic kariyerinde Budućnost Podgorica, FK Partizan, Valencia, Real Madrid, Fiorentina, ve Levante formala...