Etiket: Vali

Vilâyet

Vilâyet, (Arapça: ولاية wilayah), bir valinin yönetimi altındaki yönetim birimi. Türkiye Cumhuriyeti'nde vilayet, il mânâsında kullanılır.

Taşköprü, Silifke

Şehir merkezinin ortasından geçen Göksu Nehri`nin üzerindedir. Milâttan Sonra 77 - 78 yıllarında Kilikya Valisi L.Octavius Memor tarafından dönemin imparatoru Vespasianus ve oğulları Titus ile Domitianus için yaptırılmış olduğu, 1870 yılında yapılan bir o...

Demirtaşpaşa Camii

Demirtaşpaşa Camii (``Takyeciler`` veya ``Tâkvacılar Camii`` de denir), Kütahya`da cami. Bedestan yakınında yer almaktadır.

Valinin görevleri

Vali (Arapça: ولي, çoğl.

Valiler

Vali (Arapça: ولي, çoğl.

Köy muhtarlığı

Muhtar, köy veya mahalle tüzel kişiliğinde, yönetiminin başında bulunan kişidir. Kökeni Arapçadır ve "seçilmiş kişi" anlamına gelir.

Köy ihtiyar heyeti

İhtiyar meclisi, belediye encümeni gibi iki tür üyeden oluşur. Bunlardan bir kısmı "Seçilenler" diğeri "Doğal" üyelerdir. Seçilenler beş yıl için köy derneği tarafından seçilirler. Bu seçimde adaylığını koyma yöntemi yoktur. Siyasi par...

Kadir Çalışıcı

Vali Kadir Çalışıcı 1945 Afyon doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini Afyon`da tamamladıktan sonra 1968 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi`ne girdi. 1972 yılında aynı fakültenin Siyaset ve İdare Bölümünden mezun oldu.

Hasan Canpolat

Dr. Hasan Canpolat (d. 1963, Ankara, Türkiye), Türk bürokrat.

Brady Buzulu

Brady Buzulu Amerika Birleşik Devletleri'nin Alaska eyaletindeki, Glacier Bay Milli Parkı'nın sınırları içinde bulunan 39 kilometrelik bir buzuldur.