Etiket: Yıldız Savaşları (film)

Skywalker (anlam ayrım)

Yıldız Savaşları serisindeki karakterlerdir:

Lando Calrissian

Lando Calrissian Yıldız Savaşları kurgu evreninde hayali karakter. Kronolojik sıraya göre 5. (İmparator) ve 6.(Jedi'ın Dönüşü) bölümlerde yer alır.

General Grievous

General Griveous, Yıldız Savaşları serisinde bir kurgusal karakterdir. Konfederasyonun kurduğu Droid ordusunun şeytani generalidir.

Millennium Falcon

Star Wars (Yıldız Savaşları) filmihne Han Solo (Harrison Ford) karakterinin kullandığı ve sahibi olduğu uzay gemisi.

Midi-chlorian

Midi-kloryanlar Star Wars evrenindeki gizemli mikroorganizmalardır.Bütün canlıların hücrelerinde bulunan ve güç ile bağlantı kurmalarını sağlayan mikroskobik yaşam formlarıdır. Midi-kloryanlar ortak bilinç ile zekaya sahiptirler ve yaşayan her şeyle güç a...

Jedi Starfighter

Jedilerin kullandığı bir araçtır. Işık hızına çıkamadığı için hiperuzay halkası yardımıyla ışık hızında hareket eder.

Jedi Konseyi

Jedi Konseyi Yıldız Savaşları evreninde bir kurumdur.Jedi düzenini yönetmek için seçilmiş en güçlü Jedi'lardan oluşur. Konseye seçilmiş 12 bilge ve kuvvetli Jedi Ustası düzene yol gösterir,aynı zamanda da Şansölye'ye danışmanlık yapar.

Hoth

Hoth Yıldız Savaşları filminde asilerin Lord Darth Vader'den saklanmak ve hazırlanmak için üs kurdukları buzul gezegenidir.

Yildiz savaslari

Yıldız Savaşları, George Lucas tarafından tasarlanmış, öncelikle filmleriyle tanınmış, sonraki yıllarda çizgiroman, bilgisayar ve konsol oyunları, televizyon yapımları vb. dallarda ününü geliştirmiş kurgusal evren ve markadır.

Tatooine

Tatooine, George Lucas tarafından tasarlanmış, Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinin geçtiği kurgusal evrendeki gezegenlerden biridir. Tatooine, serinin en önemli kahramanları olan Luke Skywalker'un Anakin Skywalker'ın belli bir süre yaşadıkları gezegend...

R2D2

R2-D2, Yıldız Savaşları'nda fıçı şeklinde kurgusal bir robottur. Yıldız Savaşları evrenindeki ana karakterlerden biridir.

R2-D2

R2-D2, Yıldız Savaşları'nda fıçı şeklinde kurgusal bir robottur. Yıldız Savaşları evrenindeki ana karakterlerden biridir.