Etiket: Yerleşim yerleri

Košice

Košice (Slovakça: Košice : [ˈkɔʃɪʦɛ] "Koşitse" veya Kosice veya Kösice, Almanca: Kaschau, Macarca: Kassa), Slovakya'nın doğu kesiminde ülkenin ikinci büyük şehri. 2006 yılı itibarı ile şehrin nüfusu 234.969'dur.

Šibenik

Å ibenik Almanca : Sibenning, İtalyanca : Sebenico. Hırvatistan Orta Dalmaçya`da tarihi bir şehir. Krka ırmağının Adriyatik Denizi`ne dökülen bölümüne kurulmuş olan şehrin nüfusu 51,553 `dür (2001).

Yemliha kasabası

YEMLİHA`NIN   TARİHÇESİ

Varanasi

Varanasi (Sanskritçe: वाराणसी Vārāṇasī), ya da diğer adıyla Benares, Hindistan'ın Uttar Pradeş eyâletinde bir şehir. Hindularca kutsal sayılan Ganj nehrinin yanında yer alır ve binlerce yıldır burada ibadet etmek için ülkenin her yanından gelenleri misafi...

Orenburg Eyaleti

Matanzas Province

Maraş (Kıbrıs)

Makarska

Makarska (İtalyanca: Macarsca, Almanca: Macharscha) Hırvatistan`ın Adriyatik Denizi kıyısında, bölgenin en büyük şehri Split`in 60 km güney doğusunda, turistik kıyı şehri. Makarska`ın nüfusu 13,418 kişidir.

Maccan

Göreme, Nevşehir ili Merkez ilçesine bağlı bir beldedir. Göreme kasabasının eski isimleri 'Matiana, Korama, Maccan ve Avcılar'dır.

Kranj

Kranj (Almanca: Krainburg) Slovenya`nın üçüncü büyük şehri olup başkent Ljubljana`nın 20 km kuzey batısında, Kokra ve Sava nehirlerinin kesiştiği noktada yer almaktadır. 53,000 (2007) kişinin yaşadığı Slovenya`nın önemli endüstri şehirlerinden biri olan K...

Kingston, Jamaika

Kingston, Antil Adaları'nda Jamaika'nın başkenti ve en önemli limanıdır. Aynı zamanda tüm batı Hint Adaları'nın en büyük ticaret merkezidir.

Håkons Hall

Håkons Hall, Lillehammer,Norveç'dedir.

Hakons Hall

Göreme, Nevşehir

Göreme, Nevşehir ili Merkez ilçesine bağlı bir beldedir. Göreme kasabasının eski isimleri 'Matiana, Korama, Maccan ve Avcılar'dır.

Değirmendere köyü

Mersin - Konya Karayolu üzerinde mersine yaklaşık 120 km, Silifke ilçesine 20 km mesafade göksu ırmağının kuzeyinde bulunur. Keben köyü Mersin İlinin Silifke İlçesine Bağlı mahalledir.