Etiket: YTL

Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı

Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı Çoğu zaman okulların kapandığı hafta pazar günü yapılan ,ilköğretim okullarını bitiren öğrencilerin girdiği bir sınavdır. Bu sınavın sonucuna göre öğrenciler liselere yerleştirilmektedir.

The New Anatolian

Gazete bilgi kutusu

Sovyet Rublesi

Sovyet rublesi (Rusça: Сове́тский рубль), Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin para birimi. Bir sovyet rublesi 100 kapik etmekteydi.

KOSGEB

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), TC Sanayi ve Ticaret Bakanlığı`na bağlı bir kamu kuruluşudur.

1 Yeni Türk Liralık Banknotun Güvenlik Özellikleri

Türk lirası (sembolü: ₺; ISO 4217 kodu: TRY), Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kullanılan para birimi. Türk lirasının alt birimi kuruştur.

Maltepe Merkez Anadolu Lisesi

Maltepe Merkez Anadolu Lisesi (MMAL), İstanbul Maltepe`de yeralan bir Anadolu Lisesi`dir. 2005 yılında kurulduğu için henüz mezun vermemiştir. OKS 1. yerleştirme`de kapanış puanları sırasıyla; 2005 yılı; 386, 2006 yılı; 366, 2007 yılı 376`dır.

Grivna

Grivna <small>(Ukraynaca: гривня)</small> Ukrayna`nın para birimidir. 1 Grivna 100 Kapeyka`dır (kuruş). Mart 2007 itibarı ile 1 YTL yaklaşık olarak 3,60 Grivna`ya eşdeğerdir.

Özbekistan Somu

Özbek Somu (Özbekçe:So'm), Özbekistan Cumhuriyeti'nin para birimi. Özbekistan'da, 1991 yılında Sovyetler Birliği'nin dağılması sonrasında 1992 yılına kadar Ruble kullanılmaya devam edilmiş, daha sonra Som Kupon olarak adlandırılan para biriminin kulanılma...

Nominal Döviz Kuru

Nominal Döviz Kuru Döviz kuru; belirleme, hesaplama ve hatta ilan edilme yöntemlerine göre çeşitli biçimlerde tanımlanabilir. Nominal döviz kuru da bu tanımlardan biridir. Nominal döviz kuru için de birçok tanım yapılmaktadır. Resmi merciler tarafından he...

döviz kuru

(Exchange Rate): Ulusal bir paranın, diğer bir ulusal para cinsinden ifadesidir.

Lira

İtalya (eskiden), San Marino, Vatikan Şehri ve Türkiye'nin para birimine verilen isim. 1 Türk lirası 100 kuruştur. 1 kuruş ise 40 paradan oluşur.