Euryale

Kısaca: Yunan mitolojisine göre Euryale, Stheno ve Medusa "gorgon" olarak nitelendirilmiştir. Aslında hiçbiri birbirinin kardeşi değildir. ...devamı ☟

Gaia'nın kızkardeşleri olan Gorgon'lardan biri

Euryale

Euryale İngilizce anlamı ve tanımı

Euryale anlamları

  1. (noun) A genus of ophiurans with much-branched arms.
  2. (noun) A genus of water lilies, growing in India and China. The only species (E. ferox) is very prickly on the peduncles and calyx. The rootstocks and seeds are used as food.

Euryale tanım:

Kelime: euryale

euryalemisafir - 7 yıl önce
Dünyanın en büyük ve en geniş teşkilatı olan Birleşmiş Milletler’e göre, günümüzde B.M’ye üye ülke sayısı 171'e ulaşmıştır. Andorra, Tayvan, Kribati, Kuzey ve Güney Kore, Liechtenstein, Monako, Nauru, San Marino, İsviçre, Tongo, Tuvalu ve Vatikan dışındaki dünya'daki bütün ülkeler Birleşmiş Milletler'in üyesidir. Buna göre dünyada bulunan ülke sayısı 184’dür. Dünya’daki ülke sayısı ülkelere göre de farklı sayılar içermektedir. Dünya ülke sayısı A.B.D ve Fransa’ya göre 190, Rusya’ya göre 172, İsviçre’ye göre 194’dür. Telefon şirketlerinde 182 uluslar arası kod bulunmaktadır. Dünya PTT ağına üye ülke sayısı 185’dir. A.B.D’nin, dünyada 190 ülkenin var olduğunu söylemesine rağmen, Coca-Cola’nın satış listelerindeki ülke sayısı 195’i buluyor.

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.