EV EV (türkçe) ingilizcesi
1. adv. door to door,
İlgili Konu Başlıkları Tümü

EuroVelo

EuroVelo, Avrupa bisiklet yolu ağı, 12 ayrı uzun yol rotası ile Avrupa içinde bisiklet ile seyahat etme imkânı sağlayan bir projedir. Toplam 60,000 km'lik ağın 44,000 kilometresi tamamlanmıştır.

Ev İyesi

Ev İyesi – Türk halk kültüründe evin koruyucu ruhu. Üy (Uy, Oy, Öy) İyesi olarak da tanınır. Moğollar Ger (Ker) Ezen derler.

Umutsuz Ev Kadınları

''Umutsuz Ev Kadınları'', Med Yapım tarafından Kanal D için yapılan drama, komedi türünde televizyon dizisi. Dizi ''Desperate Housewives'' adlı ABD dizisinden uyarlanılmıştır. Dizinin başrollerinde Bennu Yıldırımlar, Songül Öden, Evrim Solmaz, Ceyda Düvenci ve Özge Özder ...

Büyük Ev Ablukada

Büyük Ev Ablukada, 2008 yılında İstanbul'da kurulan bir müzik grubudur. Afordisman Salihins ve Canavar Banavar ile başlayan grup daha sonra 'Full Faça' olarak nitelendirilen elektrikli haline gelmiştir. Büyük Ev Ablukada kendi şarkıları ve verdikleri konserlerle, internette ...

Eski Yunanistan

Eski Yunanistan veya Antik Yunanistan, bugünkü Yunanistan topraklarında ve çevresinde yaklaşık 1000 yıl süren ve hristiyanlığın güç kazanmaya başlaması ile ışıltısını kaybetmeye başlayan tarihi bir dönemdir.

Ev Faresi

Ev faresi ``(Mus musculus)``, dünyanın insandan ``(Homo sapiens)`` sonra en kalabalık nüfusa sahip olduğuna inanılan memelisidir.