Eve (��Ark��C��)

ISO 639:a

Simpsonlar yönetmenlerinin listesi

yönetmenlerinin listesidir.

Kontrol akış çizelgesi

Kontrol Akış Çizelgesi (Control Flow Graph (CFG)), bir program yürütülürken içinden geçebilecek bütün yolların çizelge simgeleri kullanılarak gösterimidir. Çizelgedeki her boğum bir temel bloğu gösterir.

Ari ırk

Ari ırk Hint-Avrupa dillerini kullanan Hindistan'dan Batı Avrupa'ya Kadar olan bölgede yaşayan halkların çoğunu ortak bir ırk kabul eden kavramdır. Ari ırk teorisine göre Avrupalı olan bu kavim tarih çağlarının başında Hindistan'ı istila etmiş ve bugün Hi...

Arı ırk

Arı ırk yani "saf ırkı" anlatır. Avrupalılar kendilerine arı derler. Sebeb olarak da Hint-Avrupa dillerini gösterirler. Arı ırkı "hastalıksız ve en pozitif ırk" olarak tanımlayanlarda vardır.

Liouville teoremi (karmaşık analiz)

Karmaşık analizde, Joseph Liouville'in ismine atfedilen Liouville teoremi, sınırlı her tam fonksiyonun sabit olmak zorunda olduğunu ifade eder. Yani, C 'deki her z için |f(z)| ≤ M olan pozitif bir M varsa ve f holomorfsa, f sabittir.

THY (DHY)'nin kullandığı uçakları listesi

Türk Hava Yolları (1955`e kadar Devlet Hava Yolları) şu uçakları kullanmıştı.

Fotoğraf sanatçıları

A * Alberto Korda * Ara Güler B * Burak Gökhan YolcuC * Cindy ShermanF * Fikret Otyam N * Nadir EdeR * Robert MapplethorpeT * Thomas J.

Aft

Ağız ya da yutak mukozasında genellikle çok sayıda yüzeysel ülserleşme.

Deve güreşi

Deve güreşi genellikle Ege (“Selçuk, İzmir”, Manisa, “İncirliova, Aydın”, Muğla, Denizli), Marmara (Balıkesir, Çanakkale) ve Akdeniz (Burdur, Isparta, Antalya), bölgelerinde düzenlenen ve Yörük kültürüyle ilişkili olan güreşlerdir.