F��Rat Kocao��Lu

NAPT

Péter Lékó

Péter Lékó

Rotasyonel

ile gösterilen bir vektör alanının rotasyoneli, nabla operatörü () ile 'nin vektörel çarpımına eşittir.

The farmer in the dell

The farmer in the dell, ABD`de halk arasında söylenen bir çocuk türküsüdür. Zincirleme gelişen dörtlüklerden oluşur. Her bir dörtlükte tekrarlar vardır. Dörtlük hangi sözcükle -ya da kişiyle- bitiyorsa bir sonraki dörtlük onun ne yaptığını anlatır. Örneği...

Who Do We Think We Are

''Who Do We Think We Are'', İngiliz Deep Purple grubunun 1973 yılında piyasaya sürdükleri hard rock türünde yedinci stüdyo albümleridir.

Stop (fotoğrafçılık)

Stop, her birimin bir öncekinden iki kat daha fazla ve bir sonrakinin yarısı kadar ışık miktarını ifade ettiği göreceli bir ışık ölçme birimidir.

Peter Leko

F-stop

F-stop, fotoğraf makineleri ya da kameralarda diyafram açıklığı değeri. Film veya ışığa duyarlı ortam üzerine düşen ışık miktarının ayarlanması için kullanılır.

Del İşlemcisi

Yöney analizinde del işlemcisi, 3 boyutlu Kartezyen koordinatlarda nabla işlemcisine denk gelir ve simgesiyle gösterilir.

Amdahl yasası

Bilgisayar mimarı Gene Amdahl'ın ismini alan Amdahl Yasası, sistemin bir parçasının hızlandırılması sonucunda, sistemin bir bütün olarak ele alındığında toplam hızlanmasının ne olacağını hesaplamak için kullanılır. Sıklıkla, birden fazla işlemci kullanıld...