F-Zero

F-Zero (Japonca: エフゼロ Efu Zero), Nintendo tarafından geliştirilen bir futuristik yarış video oyunu serisidir. Serinin ilk oyunu olan F-Zero 1990'da Super Nintendo Entertainment System için piyasaya sürüldü ve yakaladığı başarı sayesinde Nintendo'nun sonraki oyun konsollarında birden fazla oyunu daha yayınlandı.

Seri, yüksek hızlı yarış, benzersiz karakterler ve ayarlar, zor oyun ve orijinal müzik ile bilinir ve aynı zamanda teknolojik sınırları en hızlı yarış oyunlarından biri olmaya zorlar. Orijinal oyun, Daytona USA ve Wipeout serisi gibi oyunların yaratılmasına ilham verdi.

F-Zero serisi, 2004'te sadece Japonya'da sürülen F-Zero Climax oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana uykuda kaldı. Serinin unsurları, Super Smash Bros. Geçmişteki oyunlar, Virtual Console servisi ile birden fazla Nintendo konsolunda var oldu. Orijinal F-Zero, Super NES Classic Edition'da öykünülmüş seçilmiş oyunlardan biridir. 4 Eylül 2019'da bir Nintendo Direct sunumu sırasında F-Zero, Super Nintendo Entertainment System: Nintendo Switch Online koleksiyonunun çıkışlarından biri olarak ilan edildi. Koleksiyon ertesi gün 5 Eylül 2019 tarihinde piyasaya sürüldü.

Kaynak:

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.