Falun Gong

Kısaca: Falun Dafa, (Falun Gong ya da sadece Dafa olarak da adlandırılır) evrenin karakteristiği olan Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü ilkelerinin rehberliğinde zihinsel ve bedensel gelişimi sağlayan yüksek düzeyde bir uygulamadır."Gelişme", bu evrensel ilkeler ile daha iyi uyum sağlamak için devamlı çabalama anlamına gelmektedir. ...devamı ☟

Falun

Dafa, (

Falun

Gong ya da sadece Dafa olarak da adlandırılır) evrenin karakteristiği olan Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü ilkelerinin rehberliğinde zihinsel ve bedensel gelişimi sağlayan yüksek düzeyde bir uygulamadır.

"Gelişme", bu evrensel ilkeler ile daha iyi uyum sağlamak için devamlı çabalama anlamına gelmektedir. "Uygulama" ise egzersizleri -beş takımdan oluşan öğrenmesi kolay, yumuşak hareketler ve meditasyon- kapsar. Uygulama da kişisel gelişim esasken; egzersizleri yapmak da bu sürecin bir parçasıdır.

Dafa'nın ilkeleri evrenin en derin ve etkileyici gerçeklerini ortaya çıkarmaktadır.

Falun

Dafa uygulayıcıları ilkeleri izleyerek çok yüksek seviyelere uzanabilmekte, yaşamın gerçek anlamına aydınlanmakta ve kendi orijinal ve gerçek doğalarına dönüş yollarını bulmaktadırlar.

Egzersizler derin iç anlamlara sahip olmanın yanında, aynı zamanda stresi azaltmaya yardım etmekte, sağlık ve zindelik açısından büyük faydalar sağlamaktadır.

Başlangıcı

Falun

Dafa, antik bir tarihe sahiptir. Nesilden nesile Ustadan sadece tek bir öğrenciye (çırak) aktarıldı. Öğrenci kendini geliştirdikten sonra öğretileri aktarmak için kendine yeni bir öğrenci seçerek uygulamayı tarih boyunca böyle sessizce günümüze kadar taşımıştır.

Bay Li Hongzhi, (uygulayıcılar tarafından saygılarını ifade etmek için "Üstat-Shifu" ya da "Öğretmen" olarak hitap edilir)

Falun

Dafa'yı ilk defa 1992 yılında Çin'in Changchun şehrinde halka tanıttı ve ülkenin her bir köşesinde dersler düzenledi. Bu derslere katılanlar deneyimledikleri etkileyici faydaları akraba ve arkadaşlarına anlattılar. Bunun sonucu olarak uygulayıcı sayısı çok hızlı bir şekilde arttı. 1998 yılında sadece Çin'de en az 70 milyon insan

Falun

Dafa uyguluyordu.

Bugün ise

Falun

Dafa, 100'ün üzerinde ülkede 100 milyondan fazla insan tarafından uygulanmakta ve çok sayıda ödüle layık görülmektedir.

Uygulama Hakkında

Falun

Dafa uygulayıcıları, xinxing'lerini doğası ya da karakter geliştirerek ve takıntılarını bırakarak, daha sevecen, daha dürüst ve daha sabırlı insanlar olmaya çabalamaktadırlar. Xinxing ancak Zhuan

Falun

(

Falun

Dafa'nın ana kitabı) içinde sunulan öğretiler üzerine daha derin bir anlayış geliştirildikten sonra yükseltilebilir.

Falun

Dafa uygulayıcıları, kendilerini dünyevi toplumun karmaşık ortamı içinde normal yaşamlarını sürdürürken geliştirmektedir. Uygulama, her ulus, ırk, sosya-ekonomik yapı, cins, yaş, meslek ve inançtan insanlara açık ve uygundur. Bu yüzden her adım tamamen kişinin kendi özgür iradesinde, sadece ve sadece kendi seçimi doğrultusunda ve hızında ilerlemektedir.

Falun

Falun

ya da Yasa Çemberi,

Falun

Dafa'nın belirgin bir özelliğidir.

Falun

amblemi yin-yang (Taichi sembolleri olarak bilinir) ve swastika (Çince wan olarak bilinir, Türkçe okunuşu srivatsa'dır) sembollerinin çeşitli formlarından oluşur. Yin-yang sembolleri geleneksel olarak Taoist okulları, Srivatsa ise binlerce yıldır Buda okulundaki gelişim yollarını temsil etmektedir.

Nasıl Öğrenilir

Yerel gönüllüler ve eski uygulayıcılar egzersizleri dünya çapındaki şehir ve kasabalardaki uygulama alanlarında ücretsiz olarak öğretmektedir. Uygulamayı öğrenmenize yardımcı olacak bütün kitapları, dersleri, video ve müzik materyallerini altta verilen linkten (öğrenme sitesi) bulabilirsiniz.

Dış bağlantılar * öğrenme sitesi

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.