Fast Lane

Kısaca: Fast Lane", Royce da 5'9" ve Eminem'in oluşturdukları hip hop ikilisi Bad Meets Evil'in ilk EP'si ''Hell: The Sequel''dan çıkan ilk teklisidir. Bu parça, 2000'lerde ara veren grubun 1999'daki maksi single'ı "Nuttin' to Do"dan sonraki ve büyük bir şirketten çıkan ilk single'dır. Şarkı, 3 Mayıs 2011'de Shady Records'dan piyasaya çıktı. Şarkının prodüktörlüğünü Eminem'in yanı sıra Supa Dups ve Jason "JG" Gilbert üstlendi. ...devamı ☟

Fast Lane", Royce da 5'9" ve Eminem'in oluşturdukları hip hop ikilisi Bad Meets Evil'in ilk EP'si The Sequeldan çıkan ilk teklisidir. Bu parça, 2000'lerde ara veren grubun 1999'daki maksi single'ı "Nuttin' to Do"dan sonraki ve büyük bir şirketten çıkan ilk single'dır. Şarkı, 3 Mayıs 2011'de Shady Records'dan piyasaya çıktı. Şarkının prodüktörlüğünü Eminem'in yanı sıra Supa Dups ve Jason "JG" Gilbert üstlendi. Şarkı için Mayıs ayı ortasında bir video klip çekildi. Syndrome oluşumundan James Larese yönetmenliğinde çekilen video klibin bir bölümü önce 27 Mayıs 2011'de Eminem'in YouTube kanalında yayınlandı. Kısmi olarak animasyonlardan oluşan klip, 8 Haziran 2011'de Bad Meets Evil'in resmi sitesinde yayınlandı. Mr. Porter ve Slaughterhouse grubu da klipte yer aldı. Şarkı, EP'nin geri kalanına nazaran oldukça olumlu karşılandı ve Hell: The Sequelin öne çıkan noktalarından biri olduğu vurgulandı. Eminem'in önceki albümü Recoveryye göre bu kez tarzını değiştirmesi eleştirmenlerin şarkıyı beğenmelerinde etkili oldu. Rolling Stone dergisi şarkıyı "1999 tarzı" olarak değerlendirdi. Bad Meets Evil şarkıyı 2011 Bonnaroo Müzik Festivali'nde Mr. Porter eşliğinde seslendirdi. Genel Bad Meets Evil 1998'de kuruldu. Grubun ilk teklisi "Nuttin' to Do" / "Scary Movies" adını taşıyordu. Ancak ikili 2000 yılı sonlarında yollarını ayırdı. Royce da 5'9" ve Eminem başka şarkılar için biraraya geldiler, ancak "Bad Meets Evil" adını kullanmadılar. "Fast Lane", Hell: The Sequel adını verdikleri EP'nin ilk teklisi olarak Shady Records aracılığıyla 3 Mayıs 2011'de piyasaya çıktı. "Fast Lane"in kayıtları Ferndale, Michigan'daki Effigy Stüdyoları'nda Mike Strange tarafından alındı. Şarkı Eminem, Royce da 5'9" ve Sly "Pyper" Jordan ("Seduction" ve "Kush") tarafından yazıldı. Şarkının nakaratını da Sly Jordan seslendirdi. MTV'ye verdiği bir röportajda Eminem, Dr. Dre'nin "Kush" şarkısını duyduktan sonra Sly'ın nakaratı okumasını istedi. Prodüktörlüğünü daha önce Recoveryde Eminem ile çalışmış olan Supa Dups ve Jason "JG" Gilbert'in üstlendiği parçanın miksini Eminem ve Mike Strange yaptı. Beati yapan ikili, parçanın Bad Meets Evil projesi için kullanılacağını bilmiyorlardı:

Konu

yla ilgili Supa Dups, "beati yaptığımızda aklımızda Eminem yoktu." dedi. Kayıtlardan aylar sonra 28 Nisan 2011'de şarkı internete sızdı. Supa Dups, şarkının son halinden etkilendiğini ve projeye katkıda bulunduğu için gururlu olduğunu ifade etti. Ortalama dört dakika uzunluğundaki parça, iki bölümden oluşmaktadır: Royce da 5'9"'ın verse'üyle başlayan parça Eminem'in verse'üyle devam etmekte ve ardından nakarat gelmektedir. İki repçinin sırayla söylediği birer verse'ün ardından son kez nakarat girmektedir. Video klibin yönetmenliğini kolektif yönetmenlik oluşumu Syndrome'dan James Larese yönetti ("3 a.m." ve "Crack a Bottle"). Video klibin 40 saniyelik bir bölümü 27 Mayıs 2011'de Eminem'in YouTube kanalında yayınlandı. Kısa videoda ilk nakaratın bir kısmı yer alıyordu, böylece Sly Jordan'ın klipte yer aldığı ve çizgi animasyonların kullanıldığı anlaşılmış oldu. Royce da 5'9" bir röportajda klipte kullanılan animasyon görüntülerin çoğunun Eminem'in fikri olduğunu söyledi. Klibin 31 Mayıs 2011'de yayınlanması bekleniyordu ancak ertelendi. Yeni tarihin Eminem tarafından Twitter aracılığıyla duyurulması sonrasında, klibin tanıtımı 8 Haziran'da VEVO'da ve Bad Meets Evil'in resmi sitesinde yapıldı.

Konu

Video klipte Royce da 5'9" ve Eminem ambar benzeri bir mekanda şarkıyı söylemektedir. Hareketli tipografi tekniği kullanılan klipte, şarkı sözlerinin bazıları animasyon olarak göründü. İki repçi bu animasyonlarla etkileşim halindedir ve gerçek objelermiş gibi bunları tutabilmektedirler. İki repçi sıraları geldikçe birbirlerini itmektedirler. Yalnızca sözler değil çeşitli nesneler de animasyon olarak video klipte yer aldı. Bir sahnede Eminem sarışın bir kızı akvaryumun içinde boğar ve daha sonra kafasını koparır. Bir başka sahnede iki repçi yeşil bir otomobile binerler ve çeşitli engellere çarparak ilerlerler. Nakaratı seslendiren Sly Jordan da klipte rol almaktadır. D12'den Mr. Porter son nakarat sırasında ve Slaughterhouse grubu üyeleri klibin sonuna doğru kısaca görünmektedirler. Klibin sonunda Royce ve Eminem, birbirlerinin önüne geçmeye çalışırlarken; ortaya çıkan Bad Meets Evil logosu iki repçiyi kenara atmakta ve klip sona ermektedir. Canlı performans Eminem ve Royce da 5'9" bu şarkıyı ve "Lighters"ı 2011 Bonnaroo Müzik Festivali'nde canlı olarak seslendirdiler. Mr. Porter da ikiliye eşlik ederken; Remiks Teksaslı repçi Chamillionaire şarkı için yaptığı remiksi 8 Mayıs 2011'de yayınladı. Şarkının her iki yarısında Eminem ve Royce'un bölümleri arasına kendi birer verse'ünü okuyan Chamillionaire, nakaratın da sözlerini değiştirdi.

Listeler

Kaynaklar

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.