Fatih Koleji

:``İzmir`de bulunan Fatih Koleji için İzmir Özel Fatih Koleji sayfasına bakınız.``

``İzmir`de bulunan Fatih Koleji için İzmir Özel Fatih Koleji sayfasına bakınız.``


Özel Fatih Lisesi, 1961 yılında eğitim ve öğretime başlayan İstanbul`da bulunan özel okuldur. 1982 yılında Çağ Öğretim İşletmeleri A.Ş. tarafından satın alınarak, Özel Fatih Lisesi adıyla eğitime başladı. Kısa bir süre sonra, 1984 yılında Anadolu Lisesi ve 1988 yılında Fen Lisesi statüsünde eğitim ve öğretim vermeye başlayan Fatih Koleji, 2003`te bünyesine klasik liseyi de katmıştır.

1996 yılına kadar Fatih Draman`da faaliyetlerine devam eden Özel Fatih Lisesi ve Fen Liseleri, artan kayıt taleplerini de dikkate alarak Beylikdüzü`ndeki modern eğitim kompleksine taşındı.

Fatih Eğitim Kurumları 1996 yılından itibaren ilköğretime de yönelmiş ve kısa bir sürede Bahçelievler, Merter, Bakırköy, Silivri, Beylikdüzü ve Avcılar`da ilköğretim şubelerini hizmete sokmuştur.

2001`den itibaren ilk olarak Florya Fatih Çocuk Yuvası`yla çocuk yuvalarını hizmete açmaya başlayan Fatih Eğitim Kurumları, sonrasında sırasıyla Bahçelievler, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Mimaroba ve Yeşilköy`de olmak üzere beş çocuk yuvası daha açmıştır.

Fatih Eğitim Kurumları halen 15 şubede eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Fatih Koleji ilgili konular

Fatih Koleji
Fatih Koleji