fendi

Fendi İtalya'da bulunan ve en iyi "baget" çanta üreticilerinden biridir. İlk olarak 1923'te Roma'da kürk ve deri atölyesinde başlatılan, daha sonra bugünkü adıyla LVMHye dönüşen uluslar arası lüks eşya markası. Markanın yaratıcısı Karl Lagerfeld'dir.

Fendi

Fendi İtalya'da bulunan ve en iyi "baget" çanta üreticilerinden biridir. İlk olarak 1923'te Roma'da kürk ve deri atölyesinde başlatılan, daha sonra bugünkü adıyla LVMHye dönüşen uluslar arası lüks eşya markası. Markanın yaratıcısı Karl Lagerfeld'dir. == Fendi çeşitleri == === Deri === Naomi Campbell bir Fendi defilesinde kürk giydiği için People for the Ethical Treatment of Animals sözcüsü tarafından 1997 yılında kovulur.

Kokuları

Fendi ilk parfümünü 1985 yılında kadınlar için çıkardı. Daha sonraları Theorema Uomo ve Fendi Uomo (erkek) ve Celebration, Asja ve Fantasia (kadın)çıkarıldı. En son olarak, "Fan di Fendi" 'yi 2010 ağustos ayında piyasaya sundu.

Gözlük

Fendi'nin gözlük çeşitleri Marchon Gözlük lisansı adı altında reçetesiz güneş gözlüğü ve reçeteli normal gözlük ve güneş gözlüğü üretmektedirler.

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar