İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi veDevlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu Ferhat Göçer 2 yıl sözleşmeli olarak çalıştığı Devlet Opera ve Balesi'nden Şanlıurfa'ya doktor olarak tayini çıkmasıyla mecburi hizmet nedeniyle ayrılır. İstanbul'a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde Genel Cerrah olarak göreve başlayıp kendine müzikte yeni bir hedef belirlemiştir.

Ferhat Göçer

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi veDevlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu Ferhat Göçer 2 yıl sözleşmeli olarak çalıştığı Devlet Opera ve Balesi'nden Şanlıurfa'ya doktor olarak tayini çıkmasıyla mecburi hizmet nedeniyle ayrılır. İstanbul'a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde Genel Cerrah olarak göreve başlayıp kendine müzikte yeni bir hedef belirlemiştir.

Türk Müziğini aldığı klasik eğitim ile birleştirip dünyaya tanıtmak. Bu hedefi doğrultusunda çalışmalarına ve halen Genel Cerrahlığa devam etmektedir. Dünya opera repertuarından günümüz şarkılarına, Napolitanlardan, Chanson'lara, Rembetiko'lara Türk Sanat Müziği'nin seçkin eserlerinden, Halk Müziğimizin örneklerine, Hafif Batı Müziği'nin nostaljik parçalarından günümüz müziğine kadar farklı müzik türlerini seyircisiyle buluşturan ve şu ana kadar kendi kurduğu ülkemizde ki tek şahsa ait senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası ile seyirci rekorları kıran konserler veren Ferhat Göçer, "Dön Diyemedim" isimli albümünü müzik marketlere sundu.

Anadolu ezgilerini, evrensel senfonik dünya müziği ile kaynaştırarak farklı ve keskin tarzların duygusal çatışmalarının bütünlüğünü ortaya çıkarmak ve bunu Anadolu'da olgunlaştırdıktan sonra dünyaya sunma hedefini taşıyan Ferhat Göçer, "Anadolu Aryaları" adlı projesi ile İstanbul'dan, Diyarbakır'a, Gaziantep'ten İzmir'e, Ankara'ya uzanan konserler gerçekleştirdi.

Dünya'daki Neo Klasik akımın Türkiye'deki tek temsilcisi olan ünlü tenor Dr. Ferhat Göçer'in merakla beklenen albümü dinleyicisi ile buluştu. 2003 Aralık ayında Doğan Music Company bünyesine katılarak dinleyicilerinin uzun zamandır beklediği albümünün startını veren sanatçı yaklaşık 1,5 yıl süren çalışmalarını tamamladı. 12 şarkıdan oluşan albümde "Yemen Türküsü", "Tamah", "Aman", "Dök Zülfünü", "Çok Yorgunum Kaptan" gibi eserlerle birlikte Pavarotti ve Alessandro Safina gibi Dünya'ca ünlü birçok tenordan da dinlediğimiz ve sanatçının konserlerinde de büyük beğeni toplayan "Caruso" ile Ferhat Göçer'in kendi söz ve bestelerinden oluşan "Dön Diyemedim", "Dola Dola","Dola Dola remix","Aşkların En Güzeli", "Sevgisiz Olmaz" isimli şarkıları ve ayrıca sözleri Ercan Saatçi'ye ait bir Sefarad şarkısı olan ve daha önce Sefarad Grubu'ndan dinlediğimiz "Yastayım" isimli şarkı yer alıyor. Ferhat Göçer'in kendi adını taşıyan albümünde yer alan tüm şarkıların aranjeleri ve albümün müzik yönetmenliği Ozan Doğulu'ya ait.

Halen Haydarpaşa Numune Hastanesi' ndeki görevine devam eden sanatçının müzikal yaşamı İ. Ü. Tıp Fakültesi mezuniyetinin ardından 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan Bölümü Ön Lisans eğitim programını kazanmasıyla başlıyor. Ferhat Göçer aynı zamanda Türkiye' deki ilk şahsa ait senfoni orkestrası olan ve büyük başarılara imza atarak yurtiçi ve yurtdışında oldukça ses getiren 'Metropol Senfoni Orkestrası'nın kurucusu. Sanatçı sahnede, görünüşte birbirine aykırı iki tarzı, Klasik Batı ve Türk Müziği' ni kendine özgü yorumu ile tek vücutta birleştirerek ortak bir ruha kavuşturuyor. Ferhat Göçer Türk Müziği' ni batıya yaklaştırarak ve klasik müziği Dünyada' ki Neo Klasik akıma uygun bir şekilde yeniden yorumlayarak dinleyicilere sevdirmeyi amaçlıyor.

Şarkı Listesi

1. Dön Diyemedim

2. Aman

3. Aşkların En Güzeli

4. Dola Dola

5. Tamah

6. Sevgisiz Olmaz

7. Yastayım

8. Çok Yorgunum Kaptan

9. Dök Zülfünü

10. Caruso

11. Yemen Türküsü

12. Dola Dola (Ozan Doğulu Remix)
Ilık bir ses yaptığa işe saygı duyuyor. ve hissettiriyor. Uzun Ömürler diliyorum

Yanıtlar