Filipinler Cumhuriyeti

Filipinler ya da resmî adı ile Filipinler Cumhuriyeti, (Filipince: Repúbliká ng̃ Pilipinas) Güneydoğu Asya'da Malay Takımadaları bölgesinde yer alan adalar ülkesidir. Başkenti Manila'dır.

Filipinler Cumhuriyeti hakkında detaylı bilgi

Filipinler Cumhuriyeti ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Filipinler

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Çin Halk Cumhuriyeti Coğrafi Yapısı

Çin Halk Cumhuriyeti... Kısa adıyla Çin... Asya kıtasının doğusunda ve Pasifik Okyanusu’nun batı kıyısında bulunuyor. Çin, yaklaşık 9.6 milyon kilometrekarelik yüzölçümüyle Asya’nın en büyük ülkesi; dünyanın ise Rusya ve Kanada’dan sonraki üçüncü büyük ...

ANZUS

Australia, New Zealand, United States Security Treaty, ANZUS ya da ANZUS Paktı, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Yeni Zelanda`nın bu iki devletle Eylül 1951`de imzaladığı bir güvenlik antlaşmasıdır.

Üzeyir Garih

Üzeyir Garih (1929 - 2001) 1929 yılında İstanbul'da doğan Üzeyir Garih, 1951'de İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'nden mezun oldu. Garih, Carrier Corporation'un Türkiye şubesinde çalışmaya başladı. 1954 yılında İshak Alaton'un teklifiyle Alarko Kollektif ...

Anzus Paktı

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Yeni Zelanda`nın bu iki devletle Eylül 1951`de bir Güvenlik Antlaşması imzaladı. İmzacı devletlerin adlarının baş harfleri dolayısıyla Anzus Paktı adını alan bu antlaşmaya göre; taraflar Büyük Okyanus bölgesinde herhangi bir ...

Gemi önadları

Gemi önadı genellikle kısaltma şeklinde, bir takım kelimelerin askeri ya da sivil gemilerin isminin önünde kullanılmasıdır.

Ferdinand Marcos

Ferdinand Emmanuel Edralí­n Marcos (d. 11 Eylül 1917 - ö. 28 Eylül 1989), 1965-1986 arasında Filipinler devlet başkanı. Kurduğu otoriter rejim, yolsuzluklar ve baskı uygulamaları nedeniyle büyük tepki uyandırmıştır.

Merkez Luzon

Merkez Luzon bölgesi Filipinler'deki en büyük ovalık araziye sahiptir ve ülkedeki piriçin çoğunu üretir. Bu yüzdendir ki Filipinler'de "Pirinç Kabı" olarak adlandırılır.

Asya ülkeleri Listesi

Asya, yüzölçümü ve nüfus bakımından dünyanın en büyük kıtasıdır. Yaklaşık 44.391.000 km2'lik alanı ile dünya topraklarının neredeyse %30'unu kapsamaktadır.

Peyzaj Mimarlığı Bölümünün Okullarının Listesi

Peyzaj mimarlığı bölümüne sahip üniversiteler:

Loud

''Loud'', Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nın beşinci stüdyo albümüdür. Def Jam Recordings aracılığıyla 12 Kasım 2010'da yayınlandı. Kayıtlar Şubat-Ağustos 2010 arasında Amerika'da çeşitli stüdyolarda gerçekleşti. Kayıtların bir bölümü Last Girl on Earth Tour sırasında ...

Peso

Peso (İsp: ağırlık), aslen İspanya kökenli bir para biriminin adıdır ve bugün birçok eski İspanyol kolonisi ülkenin para birimidir. Dolar işareti $ başlangıçta İspanyol-Meksikan Pesosu için geçerli olmuş ve daha sonra ABD Doları için de kullanılmıştır.

Türkçe

Türkçe, diğer Türk dilleriyle birlikte Altay dil ailesinin bir kolunu oluşturur. Bu ailenin diğer üyeleri Moğolca, Mançu-Tunguzca ve Korecedir. Japoncanın Altay dil ailesinin bir üyesi olup olmadığı konusu tartışılmaktadır.