Dörtlü Final (Final Four), basketbol başta olmak üzere bazı spor organizayonlarında şampiyon takımı belirlemek için kullanılan final maçları oynama statüsünün adıdır. Genel olarak kullanılan yöntem sezon öncesinden bilinen bir şehir veya salonda yarı finale gelen son dört takımın tek maç üzerinden seri bir şekilde maçlarını tamamlamasıyla oynanır.

1. championship tournament of the four basketball champions in the National College Basketball Association (USA)
2. tournament of the four basketball champion teams in Europe,
Final Four (ingilizce) portekizcesi
1. campeonato disputado pelas quatro equipes campeãs de basquete da Associação Nacional de Basquete Universitário (E.U.A.)
2. campeonato disputado pelas quatro equipes campeãs de basquete na Europa

Final Four hakkında detaylı bilgi

Final Four ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Dörtlü Final

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Final-four

Dörtlü Final (Final Four), basketbol başta olmak üzere bazı spor organizayonlarında şampiyon takımı belirlemek için kullanılan final maçları oynama statüsünün adıdır. Genel olarak kullanılan yöntem sezon öncesinden bilinen bir şehir veya salonda yarı finale gelen son dört ...

Dörtlü Final

Dörtlü Final (Final Four), basketbol başta olmak üzere bazı spor organizayonlarında şampiyon takımı belirlemek için kullanılan final maçları oynama statüsünün adıdır.

NCAA

NCAA, (tam adı National Collegiate Athletics Association) Amerikan Kolej Sporları Kurumu anlamına gelmektedir. Sadece basketbol değil, tüm spor dallarında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kolej sporlarının çok büyük bir çoğunluğunu yöneten kurumun merkezi Indiana’da ...

İbrahim Kutluay

İbrahim Kutluay (doğum 7 Aralık 1973 İstanbul) Türk Milli Takımı ve Fenerbahçe Ülkerspor'un basketbolcusu.

Efes Pilsen Spor Kulübü

fes Pilsen Spor Kulübü İstanbul'da Anadolu Holding'e bağlı Efes Pilsen bira markasını sponsorluğunda kurulmuş basketbol takımı.

Mehmet Okur

Mehmet Okur (doğum 26 Mayıs 1979 Yalova) Türk Milli Basketbol Takımı ve NBA takımı Utah Jazz oyuncusu.

Türkiye'de Spor

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 59. maddesinde, "Devlet her yaştaki Türk vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirici tedbirleri alır, sporun kitlelere yayılmasını teşvik eder. Devlet başarılı sporcuyu korur." hükmü yer almaktadır. Dünyanın gelişmiş ...

Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında kurulan, Türk futbolunun en önemli kulüplerindendir. Renkleri sarı ve laciverttir. İç saha maçlarını Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynamaktadır. Tüm sporların toplam kupalarında Türkiye'de en fazla kupaya sahip olan kulüptür. ...

Euroleague

Euroleague Avrupa kıtasında oynanan en üst düzeydeki ve kazananın Avrupa Şampiyonu olarak adlandırıldığı basketbol ligi.

SuproLeague

Supro League, FIBA tarafından sadece bir sezon (2000/2001) düzenlenen bir kupa.

Mirsad Türkcan

Mirsad Türkcan (d. 7 Haziran 1976 - Novi Pazar, Sırbistan) forvet pozisyonunda Fenerbahçe Ülkerspor'da oynayan basketbolcu.

Banvitspor

Banvitspor, Bandırma merkezli, et ürünleri firması Banvit tarafından kurulmuş olan ve halen desteklenen basketbol kulübü. İç saha maçlarını 3,000 seyirci kapasiteli Kara Ali Acar Spor Salonu'nda yapmaktadır.

Damir Mrsic

Damir Mrsic ``(Damir MrÅ¡ič)`` (d. 25 Ekim 1970, Bosna-Hersek), Fenerbahçe`nin ve Bosna-Hersek ulusal takımının basketbolcusu.

Euroleague Dörtlü Finali

Euroleague Dörtlü Final ``(Final Four)``, kulüpler düzeyinde Avrupa Basketbol Şampiyonu`nu belirlemek için Euroleague (``okunuşu → Yürolig``) organizasyonu içinde 1988`den beri kullanılan yöntemdir.