Fineas Ve Förb

Infobox Television

} Fineas ve Förb, olağanüstü projeler yapan iki üvey kardeştir. Her gün farklı şeyler yaparak yazı bitirmeye çalışırlar.

Konu

Bir bölümde 3 konu vardır. Phineas ve Ferb senaryosu, Ajan P senaryosu ve Candace senaryosu. Bazen Doctor Doofenshmirtz'ün kızının da bir senaryosu olur.

Karakterler

* Phineas Flynn- Konuşkan, üretken genç çocuktur. Çok sık şarkı söyler..Çok neşeli ve akıllıdır.Türkçe seslendiren Burcu Güneştutar'dır. * Ferb Fletcher - Ferb, Phineas'ın akıllı ama sessiz üvey kardeşidir.Az konuşur * Candace Flynn - Candace, Phineas ve Ferb'ün yaptıklarını annelerine söylemeye çalışır ama beceremez.Bencil ve sakardır.Ünlü sözü Annem bunu gördüğü sizi lime lime edecek'dir.Bir bölümde annesi Phineas ve Ferb ne yaptığını görmüştür O zaman Candace rüya görmüştür.Ondan sonra Candace yemeğe gittiyin de Perry ajan olduğunu anlamıştır O zaman Perry rüya görüyordur.Berrak Kuş seslendirmektedir. * Ornitorenk Perry - Phineas ve Ferb'ün evcil hayvanı aynı zamanda gizli bir ajandır.Doofenshirmtz'ı döver. * Dr. Heinz Doofenshmirtz - Doofenshmirtz, kötü bir doktordur. Planları saçma sapan şeyler içindir.Salakdır mesela bir bölümde Candace Perryle yer değiştirince Perry'nin kız kıyafeti giydiğini sanar. * Isabella Garcia-Shapiro - Phineas ve Ferb'ün en iyi arkadaşıdır. Kampçıdır, el becerileri iyidir. Phineas'a aşıktır.Zengindir.Ünlü sözü Phineas ne yapıyorsun'dır. * Linda Flynn-Fletcher - Phineas ve Candace'ın annesi, Ferb'ün üvey annesidir. Ayrıca 80'li yılların şarkıcısıdır. Sahne adı Lindana'dır. * Lawrence Fletcher - Ferb'ün babası, Phineas ve Candace'ın üvey babasıdır.Çılğın biridir.Türkçe dublajda Uğur Taşdemir seslendirmektedir. * Vanessa Doofenshmirtz - Doofenshmirtz'ün kızıdır. Ferb ona aşıktır. * Jeremy Johnson - Candace'ın gizli aşkıdır. * Suzie Johnson - Jeremy'nin küçük kız kardeşidir.jeremy'in yanında melek gibi davranır.fakat o bir ŞEYTANDIR!!!!! * Binbaşı Monogram - Perry'e emirleri verir.Kızlara bayılır.Ajanların hayvan olmasıdığından nefret etmektedir.Faruk Akgören seslendirmektedir. * Asistan Carl - Binbaşı için kamerayı ayarlar.İnektir.Ali Hekimoğlu seslendirmektedir. * Stacy Hirano - Candace'ın en iyi arkadaşıdır.Uzun saçı vardır. * Beeford - Bir kabadayıdır.Hep Baljeetle uğraşır * Biff - Beeford'un balığıdır. * Charlene Doofenshmirtz - Doofenshmirtz'ün ex-aşkıdır ve Vanessa'nın favorite ebeveynidir. * Baljeet - Zekidir ve zekice şeyler yapmaya çalışır. * Sinky - Isabella'nın köpeğidir. O da bir ajandır.

Bölümlere göre şarkılar

*"Lawn Gnome Beach Party of Terror!" - "Backyard Beach," "If Summer Only Lasted One Day," "Hit The Beach," and "The Moment Has Arrived" *"Flop Starz" - "Gitchi Gitchi Goo" and "I'm Lindana And I Wanna Have Fun" *"The Fast and the Phineas" - "Go, Phineas, Go" and "If Summer Only Lasted One Day" *"Raging Bully" - "He's a Bully!" and "It's Looking Like the End" *"I, Brobot" - "Phinedroids and Ferbots" and "Gitchi Gitchi Goo" *"Run Away Runway" - "Summer All The Time" *"The Magnificent Few" - "In the Mall" and "On the Trail" *"Jerk de Soleil" - "Evil Boys" *"I Scream, You Scream" - "Busted!" *"Toy to the World" - "Toy Factory," "Brick" and "Shimmy Jimmy" *"It's a Mud, Mud, Mud World" - "She's a Truck Drivin' Girl" *"Journey to the Center of Candace" - "Hemoglobin Highway" *"It's About Time! - "My Nemesis," and "Missing My Nemesis/Moment" *"Dude, We're Gettin' the Band Back Together!" - "Danny's Story," "You're Fabulous," "I Ain't Got Rhythm," "You Snuck Your Way Right Into My Heart," "Music Makes Us Better" *"Tree to Get Ready" -"My Goody-Two-Shoes Brother" *"The Ballad of Badbeard" - "The Ballad of Badbeard" *"Greece Lightning" - "My Chariot" and "Paul Bunyan's" *"Leave the Busting to Us!" - "Summer" *"Mom's Birthday" - "Mom, It's Your Birthday" *"Crack That Whip! - "The Ring of Fun" *"The Best Lazy Day Ever!" - "Everything Nice" (performed by Mitchell Musso) and "Our Do-Nothing Day" *"Voyage to the Bottom of Buford" - "The Only Fish for Me" *"A Hard Day's Knight" - "The Black Knight of Worcestershire" *"Bowl-R-Rama-Drama" - "Pin-Ballin' Along" *"Traffic Cam Caper" - "That's How the Animals Go" *"Got Game?" - "Game On!" *"Comet Kermilian" - "Squirrels in My Pants" and "Comet Observatory" *"Put That Putter Away" - "She's a Disco Miniature Golfing Queen" and "Mini Golf (Parts I and II)" *"Does This Duckbill Make Me Look Fat?" - "Perry The Teenage Girl" (credits) and "Slushy the Clown" *"The Flying Fishmonger" - "He's A Fishmonger" and "He's A Flying Fishmonger" *"One Good Scare Ought to Do It" - "Perry the Platypus (extended version)", "Candace (Who's That Girl)" and "One Good Scare Ought to Do You Some Good" *"Oil On Candace" - "Impress My Professor" *"The Monster of Phineas-n-Ferbenstein" - "Evil-er" *"Out of Toon" - "Pinhead Pierre Theme Song", "Team Improbable Theme Song" *"Hail Doofania!" - "Doofania National Anthem" *"Out to Launch" - "Let's Take a Rocket Ship", "Shooting Star Milkshake Bar" *"Tip of the Day" - "AGLET" *"Phineas and Ferb get Busted" - "You Can Do What You Want", "Little Brothers", "Funky Sounds in the Bathroom" and "Got These Chains" *"Unfair Science Fair" - "Destroyed Dreams" *"Unfair Science Fair: The Return" - "Queen of Mars" *"Paris Panic" - "I don't Know French" *"Robo Cujo" - "I was Replaced by a Giant Mechanical Dog"

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Fineas Ve Förb ilgili konular