Finlandiya Armas��

IFK Mariehamn

Finlandiya arması

Finlandiya arması; Finlandiya devletince günümüzde kullanılan arma. Armada kırmızı bir arka plan üzerinde bulunan ve altın sarısı bir aslan alt ve üst pençesinde bir kılıç tutmaktadır. Arma resmi olarak 1978 yılında tanınmasına rağmen 1580'lerden beri kul...

Andorra arması

Andorra arması, Andorra'nın armasıdır. Şu anki arma 1969 yılından beri geçerlidir. Armanın üstünde Latince ''Virtus Unita Fortior'' (Türkçe: ''Erdem birlikle güçlenir'') yazmaktadır. Arma ayrıca Andorra bayrağında da bulunmaktadır.

Lauri Virtanen

Madalya başlık

Hırvatistan arması

Hırvatistan arması, Hırvatistan devletince günümüzde kullanılan arma. Arma Hırvatça ''chequy'' (Türkçe: Dama tahtası) ya da ''šahovnica'' (Türkçe:Satranç tahtası) olarak anılan bir kalkan motifinin üzerine Hırvat bayrağında da bulunan sembollerin eklenmes...

Demokratik Kongo Cumhuriyeti arması

Demokratik Kongo Cumhuriyeti arması, Afrika ülkesi Demokratik Kongo Cumhuriyeti tarafından kullanılan resmi devlet armasıdır.

Acaristan Arması

Fildişi Sahili arması

Fildişi Sahili arması, Afrika ülkesi Fildişi Sahili tarafından kullanılan resmi devlet armasıdır.

Barbados arması

Hanna-Maria Seppälä

Hanna-Maria Seppälä (d. 13 Aralık, 1984 - Kerava) Finlandiyalı yüzücü. Barcelona, İspanya'da 2003 Dünya Şampiyonasında 100 metre serbest finalini kazanmıştır.