Şirket veya firma, Türkiye yasalarına göre iki veya daha fazla gerçek veya tüzel kişinin bir araya gelerek emek veya mallarını müşterek bir amaçla bir sözleşme ile birleştirmeleri sonucu ortaya çıkan tüzel kişiliktir.

FIRMA (almanca) türkçe anlamı
1. i. firma (f)
2. ticarethane unvanı (f)
FIRMA (türkçe) anlamı
3. ing. Tescil edilmiş ticarî müessese.
FIRMA (türkçe) anlamı
4. tüzelkişiliği olsun olmasın bir ekonomik etkinlik birimi.
FIRMA (türkçe) ingilizcesi
1. [Firma]n. firm
2. company
3. commercial business
4. corporation
5. society
6. organizationn. signature
7. sign
8. namev. sign
9. underwrite
10. endorse
11. indorse
12. autograph
subscribe,
firma (almanca) ingilizcesi
13. n. firm
14. company
15. commercial business
16. corporation
17. society
18. organization
FIRMA (türkçe) fransızcası
1. firme [la]
2. boîte [la]
FIRMA (türkçe) almancası
1. n. Firma
2. Geschäft
3. Haus
4. Unternehmen
5. Unternehmungabbr. Fadj.

Firma hakkında detaylı bilgi

firma ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Şirket

İlgili Konu Başlıkları Tümü

MTU (firma)

Daimler-Chrysler otomotiv grubunun ağır motor birimidir.Firma uçaklar için jet motoru , hafif, orta ve ağır zırhlı araçlar,askeri gemiler, sivil deniz taşıtları, endüstriyel uygulamalar, demiryolu ve elektrojen grupları için çok geniş ürün ve güç yelpazesinde entegre tahrik ...

Roche (firma)

Roche (okunuşu: Roş), İsviçre kökenli çokuluslu ilaç firması. Kuş gribine karşı etkili Oseltamivir (Tamiflu®) adlı ilacın ticari haklar sahibi.

Panther (firma)

Panther (firma), 1970'li yıllarda zırhlı araç üreten firma 1980lerde Surrey (İngiltere)'de kurduğu fabrika ile binek ve spor otomobil üretimi de yapmıştır.

Lejyon XVI Flavia Firma

Lejyon XVI ''Flavia Firma'' (''Sıkı Flavius lejyonu'') İmparator Vespasian tarafından 70 yılında, Batavi isyanındaki cesaretsizliği yüzünden dağıtılan XVI ''Gallicadan geri kalanlardan oluşturan bir Roma lejyonu. XVI ''Flavia Firma'', Vespasyan tarafından Ermenistanın güvenliğini ...

Güleryüz (firma)

Güleryüz, Bursa'da kurulu bulunan otobüs üreticisi firma. 1967 yılında hasarlı araçların karoser imalatını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.1982 yılında aile şirketi olarak Güleryüz A.Ş. adıyla Mercedes-Benz ,MAN ,Renault tarafından sağlanan farklı şaselerde otobüs ...

PC Tools (firma)

PC Tools (2003 yılında kurulmuş), önceden WinGuides.com olarak bilinen, merkezi Avustralya'da ABD, Birleşik Krallık, İrlanda ve Ukrayna'da ofisleri olan yazılım firmasıdır. Firma hem Mac OS X hem de Microsoft Windows platformları için güvenlik ve optimizasyon yazılımları ...

Firma Patronları

Firma patronları

Firma Yöneticileri

Firma Yöneticileri

Tam Rekabette Firma Dengesi

Kadın Düşmanlığı (Misogyny) kadınlara yönelik abartılı düşmanlıktır. İngilizce'deki misogyny terimi Yunanca'daki kadın (gyne) ve nefret etmek (misein) kelimelerinden türetilmiştir.

Nike (firma)

Nike, ABD merkezli, dünyanın önde gelen spor ayakkabı, spor giysi ve spor akesuarları tasarımcısı ve pazarlayıcısı şirket ve bu ürünlerde kullanılan markadır. Adını Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçası Nike'tan alır.

Nokia (firma)

Nokia, Finlandiyalı cep telefonu üreticisi.

Oyak Renault (firma)

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Anonim Şirketi, 1969 yılında OYAK ve Fransız Renault grubunun katılımı ile kurulan şirket, Renault marka binek araçlarının ve mekanik parçalarının üretimi ve ihracatını gerçekleştirmektedir. Şirketin Bursa'da Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu ...

Casper (firma)

Casper, 1991 yılında üniversiteden yeni mezun 3 girişimci mühendis tarafından İstanbul'da kurulmuş, bilgisayar ve yan ürünleri üreten bir firmadır. 2009 yılı itibari ile 65 Casper Store ve 1200'ün üzerinde satış ve servis noktası bulunmaktadır.

Gilette (firma)

Gillette, Procter & Gamble firmasına bağlı olan bir tıraş bıçağı markasıdır. Başlangıçta Gillette şirketinin bir ürünü iken 2005 yılından itibaren P&G markası olmuştur.

Lotto (firma)

Lotto, performans ve günlük sportif giyimin İtalyan ismi, bu kulvarındaki koşusuna 1973 yılında, İtalya'nın Montebelluna kentinde başladı. Önce tenis ayakkabısı alanında uzmanlaştı.