--}}

Forum Nedır

forum hakkında cok uzun olmayayn bı bılgıye ulasmak ıstıyorum

Görüşler

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  bir başkasını yönetiminde toplumu ilgilendiren bir konuda farklı gruplardan oluşan dinleyicilerin söz sırası alarak konuşma kuralları içerisinde yaptıkları taştışmalara forum denir forum panelin devamında yapılacaksa başkan panelin süresini 1 saat forumun süresinide yarım saat olarak sınırlayabilir bu durumda panelden sonra forum yapılacağı konuşmlara başlanmadan duyurulmalıdır forumtoplı tartışmaların başlı başına bir çeşidi sayılmamakla birlikte dinleyicilerin konu üzeride daha aktif ve farklı bakış açılarıyla düşünmelerini sağlar foruma davet edilen uzmanların görüşlerini de müracaat edilerek ortaya çıkabilecek yanlış anlamaların önüne geçilir esasen forumdan amaç belli kararlara varmak değil konuyu değişik anlayışlarla farklı boyutlarıyla ortaya koymaktırforumda söz alan dinleyiciler konuyla ilgisi olmayan özel sorunlarına değinmemelidirler sorular kısa açık ve net olmalı tartışma saygı kuralları içerisinde kırıcılıktan uzak samimi bir hava içerisinde yapılmalı tartışmadan beklene amaca yardımcı olunmalıdır

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  Kelime manası "Eski Romalılar zamanında, Roma''da ve diğer şehirlerde kamu işlerini konuşmak için halkın toplandığı alan" olan forum, insanların belli başlıklar açarak ya da açılmış başlıklara mesaj göndererek görüş alış-verişinde bulunduğu sanal sohbet ortamıdır. Mesajınızı bırakırsınız ve belli bir müddet sonra duruma göre sizin mesaj yazdığınız başlığa gelen tepkileri takip edersiniz. Forum chat odası değildir. Mesajlarınıza anlık tepkiler beklemeyin. Forumumuzda çeşitli başlıklar altında birçok ilgi alanıyla karşılaşacaksınız. Forum kurallarına uymak kaidesiyle, dilediğiniz yere, dilediğiniz mesajı atabilirsiniz.

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  forum da bir konu üzerinde olumlu ve olumsuz olarak gruplara ayrılır ve belli bir süre tutulur.süreyi zamanında ve öz kullanan kişi kazanır.burada jüriler olur ve puan vererek programı sonlandırırlar.

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  bir baskası yönetiminde toplumu ilgilendiren bir konuda farklı gruplardan oluşan dinleyicinin söz sırası alarak konusma kuraları icerisinde yaptıkları tartışmalara denir

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  Bir başkanın yönetiminde, toplumu ilgilendiren bir konuda, farklı gruplardan oluşan dinleyicilerin söz sırası alarak konuşma kuralları içerisinde yaptıkları tartışmalara forum denir. Panel türünün özelliklerini bünyesinde bulundurur. Panelden farkı konuşmanın sonunda dinleyicilerin de tartışmaya katılıp fikirlerini beyan etmeleridir. Başkan ilk olarak konuyu olumlu ve olumsuz yanlarıyla katılanlara açıklar. Dinleyiciler söz alarak kendi görüşlerini bildirirler. Foruma katılanların pek çoğu farklı görüşlerle konuşmaya katılacaklarından başkanın dikkatli olarak kargaşaya meydan vermemesi gerekir. Başkan, uzlaştırıcı ve toparlayıcı bir tavır sergilemelidir. Forumdan, sınıf içi çalışması olarak, sınıf ve okulca yapılacak işlerde alınacak kararlar hususunda yararlanılabilir. Forum, panelin devamında yapılacaksa başkan, panelin süresini bir saat; forumun süresini de yarım saat olarak sınırlayabilir. Bu durumda, panelden sonra forum yapılacağı konuşmalara başlanmadan duyurulmalıdır. Forum, toplu tartışmaların başlı başına bir çeşidi sayılmamakla birlikte, dinleyicilerin konu üzerinde daha aktif ve farklı bakış açılarıyla düşünmelerini sağlar. Foruma davet edilen uzmanların görüşlerine de müracaat edilerek ortaya çıkabilecek yanlış anlayışların önüne geçilir. Forumun özellikleri Esasen forumda amaç belli kararlara varmak değil, konuyu değişik anlayışlarla, farklı boyutlarıyla ortaya koymaktır. Forumda söz alan dinleyiciler, konuyla ilgisi olmayan özel sorunlarına değinmemelidir. Sorular kısa, açık ve net olmalı, tartışma saygı kuralları içerisinde, kırıcılıktan uzak, samimi bir hava içerisinde yapılmalı, tartışmadan beklenen amaca yardımcı olunmalıdır.

 • misafir Avatar
  misafir - 5 yıl önce
  forum bir kisinin birkisiyi sikmesidir

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.