Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı

Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı, Emmy Ödüllü, Cartoon Network Stüdyoları'nda Powerpuff Girls'ün yapımcısı Craig McCracken tarafından yaratılan Amerikan animasyon dizisidir. İlk bölümü 13 Ağustos 2004 tarihinde Cartoon Network'ta 90 dakikalık bir bölümle yayınlandı.

Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı'', Emmy Ödüllü, Cartoon Network Stüdyoları'nda Powerpuff Girls'ün yapımcısı Craig McCracken tarafından yaratılan Amerikan animasyon dizisidir. İlk bölümü 13 Ağustos 2004 tarihindeCartoon Network'ta 90 dakikalık bir bölümle yayınlandı. Daha sonraki bölümleri yarım saate indirildi. Birçok ülkede yayınlanan çizgi film, 3 Mayıs 2009 tarihinde toplamda 79. bölümle sona erdi. Konsept Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı'nda hayalí arkadaşlar, bir çocuğun fiziksel olarak onları hayal etmesiyle bir anda oluşmaktadır. Diğer programların aksine bir çocuğun, hayalí bir arkadaşı özel ayrıntılarıyla yarattıktan sonra, bu hayalí arkadaş çocuk tarafından fiziksel ve duygusal bir biçim alır. Fakat onları yaratan çocuklar, genelde 7-8 yaşlarına kadar onlara bakmaktadırlar. Bu olay sonrası hayalí arkadaşlar, kendi başlarına bakmaya terk edilirler. "Foster'ın hayalí Dostlar Mekanı", hayalí karakterlere bakmak için yaşlı Madam Foster tarafından kurulmuş bir evdir. "Setting A President" bölümündeki bilgilere göre Foster'ın evinde 1,340 hayalí arkadaş bulunmaktadır. "Emancipation Complication" sonunda Bayan Foster, evde 2,038 hayalí arkadaşa bakmaktadır artı Bloo ve Bayan Foster'ın onu asla büyümüş olarak görmeyen hayalí arkadaşı olan Mr. Herriman.} Fikir, McCracken ve eşi Lauren Faust, sığınaktan bir köpek aldıkları zaman oluştu. McCracken, çocukların hayalí arkadaş edinebilecekleri bir ev olursa nasıl olacağını merak etti. Karakterler } Bölümler } Eleştiriler Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı, IGN tarafından en iyi 85. çizgi film olarak kabul edildi ve çizgi filmi, eğlenceli ve çekici buldu.} Mike Pinsky, DVD incelemesi sonucu çizgi filmin sanat tasarımı ve karakterizasyonunu övdü} ve ilk iki sezona yaptığı eleştirisinde "Foster'ın gerçek cazibesinin kaynağını" teker teker yazdı.} == Ödüller Annie Ödülleri 2004'te dört kere} ve 2005'te beşten fazla

Annie Ödülleri

'ne aday gösterildi ve yılın en iyi Orjinal Televizyon Serisi Müziği (James L. Venable ve Jennifer Kes Remington, "Duchess of Wails" şarkısı için) ve Animasyon Tv serisi Üretim Planı .(McCracken ile Mike Moon, Dunnet and Martin Ansolabehere Noel bölümü "A Lost Claus" için) dallarında iki ödül kazandı. } 2006'da beş dalda aday gösterildi, "En iyi Animasyon Televizyon Ürünü", "En iyi Orjinal TV Serisi" (Venable ve Remington "One False Movie" Türkçe: "Bir Yalan Film") ve "Animasyon Tv serisi Üretim Planı" dallarında üç ödül kazandı.} 2007 yılında sadece Venable ve Remington, The Bloo Superdude and the Magic Potato of Power" bölümüne yaptıkları müzik ile ödüllere aday gösterildi.}

Emmy Ödülleri

Program toplam beş Emmy Ödülü kazandı. "House of Bloo's" (Türkçe: Bloo'nun Evi) adlı bölüm, sanat yönetmeni (Mike Moon) ve karakter çizimi (Craig McCracken) dalında iki ödül kazandı. "World Wide Wabbit" (Türkçe: Benim Küçük Tavşanım) en iyi senaryo (Ed Baker) dalında Emmy kazandı. Venable tarafından yazılan programın jenerik müziği, 2005 yılında "En iyi dizi müziği" dalında aday gösterildi ama Danny Elfman 'nın Desperate Housewives dizi için bestelediği dizinin müziği ödülü aldı. "Go Goo Go" adlı bölümü 2006 yılında "Bir saatin altında yayınlanan en iyi animasyon filmi" dalında aday gösterildi ve karakter tasarımcısı Shannon Tindle, aynı yıl aynı bölümle ödül aldı. 2006 yılında gösterilen "Good Wilt Hunting" bölümü 2007'nin "En iyi Bir saatlik ya da daha uzun Animasyon filmi" dalında aday gösterildi ama Kamp Lazlo adlı çizgil filmin "Where's Lazlo?" adlı bölümü ödülü kazandı. David Dunnet'in adı geçen bölüm için arka plan anahtar çiziminden dolayı Emmy aldı.

DVD

Sezon DVDleri

Diğer DVDler

* Cartoon Network Halloween Vol. 3: Sweet, Sweet Fear!†”"Bloooo" * Cartoon Network Fridays, Vol. 1†”"Bloo's Brothers" * Cartoon Network Christmas Vol. 3†”"Store Wars"

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı
Foster'ın Hayali Dostlar Mekanı