From the Bottom of My Broken Heart

"From the Bottom of My Broken Heart", pop şarkıcısı Britney Spears'ın ilk albümü "...Baby One More Time"dan yayımlanan beşinci (ABD ve Avustralya'da dördüncü) ve son teklidir. 2000 yılının ilk çeyreğinde yayımlanmıştır.

From the Bottom of My Broken Heart

"From the Bottom of My Broken Heart", pop şarkıcısı Britney Spears'ın ilk albümü "...Baby One More Time"dan yayımlanan beşinci (ABD ve Avustralya'da dördüncü) ve son teklidir. 2000 yılının ilk çeyreğinde yayımlanmıştır. Şarkını sözleri aynı zamanda yapımcılığını da üstlenen Eric Foster White'a aittir. Şarkıda, Spears ilk aşkını ve bu aşkın asla bitmesini istemediğini hatırlarken en içten duyguları "kırık kalbinin en uzak köşesinden (from the bottom of my broken heart)" gelmektedir. Şarkı, bilinmeyen nedenlerden dolayı Spears'ın derleme albümü My Prerogative'de yer almamıştır. "From the Bottom of My Broken Heart", Spears'ın albüm için kaydettiği ilk şarkıdır. == Müzik videosu == Gregory Dark'ın yönettiği video, Spears evden ayrılmak için eşyalarını toplarken başlar. Morali bozuktur çünkü ilk aşkını özleyeceğini biliyordur. Video boyunca Spears ve erkek arkadaşının geçmişinden görüntüler izleriz. Bunlar arasında ikisinin bir yel değirmenine tırmandığı görüntüler de vardır. Videonun sonuna doğru Spears'ı otobüs durağında beklerken görürüz. Bu sırada ilk aşkı da onu son kez görebilmek için aceleyle oraya doğru ilerlemektedir. Fakat durağa vardığında, Spears'ın çoktan oradan ayrıldığını görür. Video, Spears'ın TRL'de emekliye ayrılan dördüncü videosu olmuştur. Ayrıca Spears'ın dans etmediği ilk videodur. Şarkı, Spears'ın bugüne kadar kaydettiği en uzun şarkıdır. == Liste performansı == "From the Bottom of My Broken Heart", yüksek satış miktarı sayesinde Billboard Hot 100 listesinde ilk yirmiye girmeyi başardı ve 14. sıraya kadar yükseldi. Fakat teklinin radyoda çalınma sayısı Spears'ın önceki teklileri kadar fazla değildi. Şarkı, ABD yıl sonu listelerinde 31. sırada yer aldı. "Born to Make You Happy", uluslararası tekli olarak yayımlanırken, "From the Bottom of My Broken Heart" yalnızca birkaç ülkede yayımlandı. Örneğin Avustralya'da Spears'ın müzik şirketine "Born to Make You Happy" ve "From the Bottom of My Broken Heart" arasında seçim hakkı tanındı. === Listeler === == Dış bağlantılar == * Britney.com (Türkçe) * Britney Spears İnternet Sayfası

Kaynaklar

Vikipedi

From The Bottom Of My Broken Heart (Britney Spears) sözleri

Britney Spears tarafından Baby One More Time albümünde söylenen From The Bottom Of My Broken Heart adlı şarkının sözleri.
From The Bottom Of My Broken Heart (Britney Spears) sözleri

Britney Spears tarafından albümünde söylenen From The Bottom Of My Broken Heart adlı şarkının sözleri.

"Never look back," we said
How was I to know I'd miss you so?
Loneliness up ahead, emptiness behind
Where do I go?

And you didn't hear
All my joy through my tears
All my hopes through my fears
Did you know, still I miss you somehow

From the bottom of my broken heart
There's just a thing or two I'd like you to know
You were my first love, you were my true love
From the first kisses to the very last rose
From the bottom of my broken heart
Even though time may find me somebody new
You were my real love, I never knew love
'Til there was you
From the bottom of my broken heart

"Baby," I said, "please stay.
Give our love a chance for one more day"
We could have worked things out
Taking time is what love's all about

But you put a dart
Through my dreams through my heart
And I'm back where I started again
Never thought it would end


You promised yourself
But to somebody else
And you made it so perfectly clear
Still I wish you were here

"Never look back," we said
How was I to know I'd miss you so?

Yanıtlar