Fuar

Fuar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için kurulan pazar. Alıcı ve satıcıların bir araya gelerek iş anlaşmaları yaptıkları bu pazarlar genellikle aynı yerlerde ve düzenli aralıklarla, her yıl aynı tarihte birkaç haftalığına kurulurlar. Bu sergiler tek bir iş koluna ya da belirli bir iş kolunun tek bir dalını konu alabileceği gibi her tür ürünü ve hizmeti de kapsayabilir. ...

FUAR (türkçe) anlamı
1. Belli zamanlarda
2. belli yerlerde ticari mal sergilemek amacıyla açılan büyük sergi.
3. 2. anlamı (s). güzel
4. hoş
5. zarif
6. istenir
7. saf
8. temiz,pak
9. dürüst
10. haklı
11. doğru
12. adil
13. mubah
14. sarışın,kumral
15. orta
16. vasat
17. şöyle böyle
18. uygun
19. muvafık
20. müsait
21. iyi
22. açık (hava)
23. uğurlu
24. okunaklı
25. açık. fair and square doğru ve dürüst,haklı. fair ball beysbol i.
FUAR (türkçe) anlamı
26. belli zamanlarda
27. belli yerlerde tecimsel malı tanıtmak ve satmak amacıyla açılan büyük pazar.
FUAR (türkçe) ingilizcesi
1. n. fair,

Fuar İngilizce anlamı ve tanımı

Fuar anlamları
    (noun) Same as Feuar.
Fuar tanım:
,
FUAR (türkçe) fransızcası
1. foire [la]
FUAR (türkçe) almancası
1. Messe

Fuar hakkında bilgiler

Fuar, ticareti geliştirmek amacıyla belli bir süre için kurulan pazar. Alıcı ve satıcıların bir araya gelerek iş anlaşmaları yaptıkları bu pazarlar genellikle aynı yerlerde ve düzenli aralıklarla, her yıl aynı tarihte birkaç haftalığına kurulurlar. Bu sergiler tek bir iş koluna ya da belirli bir iş kolunun tek bir dalını konu alabileceği gibi her tür ürünü ve hizmeti de kapsayabilir.

Uluslararası ticarette büyük önemi olan fuarlar 21. yy' da daha da önemli hale gelmiştir. Avrupa'da olsun Asya'da olsun dünyanın çeşitli yerlerinde her yıl düzenlenen bu pazarlar, binlerce satıcı ve alıcıyı bir araya getirerek büyük bir alış-veriş potansiyeli yaratmaktadır.

Bazı önemli uluslararası fuarlar: İsviçre Sanayi Fuarı, Uluslararası Pakistan Fuarı, Milano Fuarı (İtalya)

Belirli iş kollarıyla ilgili bazı önemli fuarlar: Kanada Kimya ve İşlem Donanımı Sergisi, Uluslararsı Mobilya Fuarı (Köln)

Türkiye'nin en önemli uluslararası fuarı: İzmir Enternasyonal Fuarı Türkiye'nin en önemli fuar sitesi ve fuar rehberi: fuargez.comBu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Fuar maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Fuar Şehirleri Kupası

Fuar Şehirleri Kupası, 8 Nisan 1955`de kurulan; 1958`e kadar ticari fuarları olan Madrid, Londra, İzmir gibi şehirlerin takımlarına açık bir futbol kupasıdır.

Helsinki Fuar Merkezi

Helsinki Fuar Merkezi (Fince: Helsingin Messukeskus, İsveçce: Helsingfors Mässcentrum) Finlandiya'da yer alan en büyük ve en bilinen fuar merkezidir.Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yer almaktadır.

1970-71 Fuar Şehirleri Kupası

Fuar Şehirleri Kupası 1970-71, organizasyonun on üçüncü ve sonuncusudur. Leeds United finalde Juventus'u yenmiş ve kupayı ikinci kez kazanmıştır. Turnuvanın adı ertesi yıl UEFA Kupası olarak değiştirilmiş ve bu da UEFA'nın tüm Avrupa'daki futbol organizasyonlarını bir çatı ...

TÜYAP Büyükçekmece Fuar Ve Kongre Merkezi

1996 yılında İstanbul Büyükçekmece'de TÜYAP tarafından açılan ve işletilen fuar ve kongre merkezidir. Merkez 60.000 m² kapalı 60.

CNR Expo Fuar Merkezi

İstanbul Yeşilköy'de 1993 yılında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından ihaleye sunulan alanın CNR tarafından kiralanmasıyla oluşturulan fuar merkezidir. Merkez 1997 yılında 2., 1998 yılında 3 ve 4.

CeBIT Bilişim Eurasia (fuar)

CeBIT Bilişim Eurasia, 2000 yılından itibaren, İstanbul'da düzenlenmekte olan bir bilişim fuarıdır. Fuar, CeBIT fuarlarını düzenleyen Deutsche Messe AG firması ile İnterpro A.Ş.

Fuar Eksperi

Sanayi casusluğu, sanayi devrimi sonrası bir firmanın özel üretim teknolojisini, ürününü veya önemli bir bilgisini, rakip firmalara satılmasıdır.