Full Metal Panic!

Full Metal Panic! (Japonca: フルメタル·パニック! Furumetaru Panikku!; FMP!), Shoji Gatoh tarafından yazılan bir light novel serisidir. Seri, bir Japon liseli kız olan Kaname Chidori'yi korumakla görevlendirilen Mithril adında gizli bir özel askerî terörle mücadele örgütü üyesi Sousuke Sagara'nın hikâyesini anlatmaktadır.

Serinin ilk kısımları Monthly Dragon Magazine dergisinde yayınlandı ve ardından Fujimi Shobo'nun Fujimi Fantasia Bunko tarafından bir ciltsiz derleme olarak yayınlandı. Romanlar, Sousuke'in Mithril askerleri ve Jindai Lisesi'nde yaşamı ile ilgili komedi yan hikâyeleri üzerine odaklanan öyküler arasında bölünmüştür.

Serinin 2002'de Gonzo tarafından hazırlanan Full Metal Panic!, 2003 ve 2005'te Kyoto Animation tarafından hazırlanan Full Metal Panic? Fumoffu ve Full Metal Panic! The Second Raid ile 2006'da yayınlanan bir OVA ile 2018'de Xebec tarafından hazırlanan Full Metal Panic! Invisible Victory olmak üzere dört anime uyarlaması bulunmaktadır. Seri ayrıca farklı manga serileri olarak da yayınlandı.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.