Funda Arar

Funda Arar (d.

Funda Arar

Funda Arar
Funda Arar
1975 yılında Ankara’da doğdu. İlk öğrenimini Ankara’da, orta ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle Muğla ve Adapazarı’nda tamamladı. Müziğe olan ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilen Funda Arar, ilkokul 3. sınıftan itibaren mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk 5’in içine girerek kazandı. Okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yaptı.

2000 yılı Mart ayında sessiz sakin görünümlü hüzünlü gencecik bir kız üzerinde siyah bir manto güvercinler arasında “sokaktayım kimsesiz bir sokak ortasında / yürüyorum arkama bakmadan yürüyorum / yolumun karanlığa karışan noktasında / sanki beni bekleyen bir hayal görüyorum” diye haykırıyordu. Necip Fazıl Kısakürek’in şiiri “Kaldırımlar” şarkı olmuş ve Türkiye Funda Arar’ı bu şarkıyla tanımıştı. Güçlü sesi usta yorumuyla dikkatleri çekmişti .

Bu hüzünlü şarkının ardından Funda Arar “Aysel” le bizi 1950’li yıllara götürdü. O yılların atmosferinde ustaca Tango yapıyordu. Ardından “Sonu Yok Bu Aşkın” ile Funda Arar bu kez bir kumsalda yalnızlığı ve hüznü anlattı. 2001 yılının Şubat ayında ise Kıraç ile birlikte yaptığı düet albüm ile karşımıza çıktı. İlk kliplenen şarkı “Sevgiliye” oldu bu albümde. “Sevgiliye albümünün bir başka özelliği ise Funda Arar’ın bestecilik yönünü ortaya koyan ilk çalışma olmasıydı. Sözleri ve Müziği Funda Arar’a ait “Seni Düşünürüm” ün klibinin yayına girmesiyle birlikte çok daha geniş kitleler onu tanıdı ve sevdi.

Funda Arar ın 2002 Mart’ında ikinci solo albümü Alagül’ü müzik severlerin beğenisine sundu. Bu albümünden ‘’Alagül’’ ‘’Seninim’’ ‘’Belki Bir Gün’ ‘’Arapsaçı ‘’ ve "Affet" şarkılarına klip çekildi. Bu albüm ile birlikte 2002 ve 2003 yılında Üniversitelerin Bahar şenlikleri, festivaller ve bayi toplantıları içeren yoğun bir konser dizisi gerçekleştirdi.

Magazin Gazetecileri Derneği’nden 2002 yılında Kıraç ile birlikte yaptığı Sevgiliye albümü dolayısıyla en iyi çıkış yapan sanatçı ödülü aldı. 2003 yılının ekim ayında üçüncü solo “Sevda Yanığı” albümü ile dinleyenlerine ulaştı. Bu albümüyle hayran kitlesini çoğaltan sanatçı, müzik dünyasında kalıcı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bu albümü ile Hürriyet gazetesi 31. Altın Kelebek yarışmasında en iyi çıkışı yapan sanatçı ödülünü aldı.

Albümler

1- Sevgilerde - 2000 2- Sevgiliye - 2001 Kıraç ile Düet albüm 3- Alagül - 2002 4- Sevda Yanığı - 2003
İyiki varsın Funda Arar. Sen çok yaşa.
funda arar şahanesin sana bayılıyorum seninle olmak için herşeyimi verirdim
canım benim ya seni çok seviyorum.ben izmitten öznur demirören.senin gibi benim sesimde çok güzel.senle düet yapmak istiyorum.özellikle beni bir programa çıkarsan sana gönderdiğim mesajı okursan çok makbule çıkar.12 yaşındayım.seni çooook seviyorum.unutma haaa .başarılarını devamını dilerim
en sevdigim şarkıcı seksi güzel ve çok çekici onun gibi herzaman hayalimdir
funda abla sana helal olsun süper şarkı söyküyorsun devamını dilerim
en sevdigim vede en çok beyendigim sanatçılardan birisiniz güzelliginizle sanatınızla tatlılıgınızla bütün parçalarınızın hayranıyım allah sizin gibi ğüzel bi hanımefendi her kese nasip etsin çok ğüzelsiniz allah sizin gibi bir eş arkadaş sevgili bana nasip etsin rapimde tek filegim
BÜYÜLÜ SESİNİZLE VE HANIM EFENDİLİĞİNİZ,İLE SİZİ COK SEVİYORUZ KEYİF,İLE DİNLİ,YORUZ İYİKİ VARSIN

İlgili konuları ara

Yanıtlar