Fxp Scene

Kısaca: FXP Scene, warez olarak adlandırılan alt kültür oluşumları içerisinde dünyada bilgisayarlara en çok zararı verenler bu grupta olanlardır. Yeryüzünde üretilen tüm virüsler ve exploitler fxp scene mensuplarınca amaçları için üretilir ve kullanılır. ...devamı ☟

FXP Scene, warez olarak adlandırılan alt kültür oluşumları içerisinde dünyada bilgisayarlara en çok zararı verenler bu grupta olanlardır. Yeryüzünde üretilen tüm virüsler ve exploitler fxp scene mensuplarınca amaçları için üretilir ve kullanılır.

FXP scene grupları ``scene``in aksine her şeyi illegal kullanırlar. Her fxp grubunda üyeleri arasında iş bölümleri vardır. İş bölümleri üyelerin yetenekelri ile doğru orantılı olup kendi talepleri ile ortaya konulmaktadır. Üç ortamı birden kullandıkları düşünülmektedir. Web bazlı üyelik akreditasyonuna tabi forum sitleri, irc iletişim kanalı ve warez ürünü olan ``release``leri barındıracakları ``köle`` sunucular. Köle sunucular sürekli olarak günlük grup scanner adı verilen port tarayıcıları tarafından tespit ve veri aktarım hız testleri yapılan üyelerce bulunur ve grup ``crackerlarınca da üretilmiş olan exploitlerce hacklenerek grup üyelerinin kullanımına uygun hale getirilir.

FXP Scene üyeleri, scene içinde yer alan gizli mensuplarınca scene release`leri taşınarak beslenirler.

İlgili maddelerKaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.