Güç (Yıldız Savaşları)

Güç, Jedi ve Sith sisteminin gerisindeki güç, bir doğaüstü olan, bağlayıcı ve her an her yerde bulunan(Bir ysalamir'in yarattığı ortam dışında), hissedilen kuvvet anlamındadır.
Jedi Efendisi Obi-Wan Kenobi' nin tanımladığı "bütün yaşamı yaratan enerji alanı" bazı topluluk ve organizasyonlarda güç düşüncesi, duygusal varlıkların yetenekleri ve zekaları doğrultusunda düşünerek Tanrı ile aralarında kurduğu bir çeşit iletişim şeklidir.

Güç (Yıldız Savaşları)

250px|thumb|right|[[Darth Vader and Obi-Wan Kenobi reach into the Force.]]

Güç, Jedi ve Sith sisteminin gerisindeki güç, bir doğaüstü olan, bağlayıcı ve her an her yerde bulunan, hissedilen kuvvet anlamındadır.

Jedi Efendisi Obi-Wan Kenobi` nin tanımladığı "bütün yaşamı yaratan enerji alanı" bazı topluluk ve organizasyonlarda güç düşüncesi, duygusal varlıkların yetenekleri ve zekaları doğrultusunda düşünerek Tanrı ile aralarında kurduğu bir çeşit iletişim şeklidir.

Güç görünüşte duygusal varlıkların midi-chlorian ölçülerindeki sayılarında saklıdır. Jedi ve Sith` lerin sahip olduğu güç ise doğumları ile beraber kazandıkları güçtür. Birçok farklı grup güçü kullanış ve görüşleri doğrultusunda yorumlamaktadırlar.

Gücün Tanımı

Güç, bakış açısına göre dörte bölünmüştür; Aydınlık Taraf, Karanlık Taraf, Bağlaştırıcı Güç ve Yaşam Gücü olarak.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar