--}}

Güllü Geliyor Güllü

Güllü Geliyor Güllü, 1973 yılında Atıf Yılmaz'ın yönetmenliğini yaptığı türk sinema filmidir.Filmde başrolleri Türkan Şoray ile Ediz Hun paylaşmıştır. Kemal Sunal'ın 5. sinema filmidir. Filmde Kemal Sunal kiralık katil rolünü canlandırmıştır. Kemal Sunal, ilk kez dışarıdan seslendirme ile rol yapmıştır.

Güllü Geliyor Güllü, 1973 yılında Atıf Yılmaz'ın yönetmenliğini yaptığı türk sinema filmidir.Filmde başrolleri Türkan Şoray ile Ediz Hun paylaşmıştır. Kemal Sunal'ın 5. sinema filmidir. Filmde Kemal Sunal kiralık katil rolünü canlandırmıştır. Kemal Sunal, ilk kez dışarıdan seslendirme ile rol yapmıştır. Konu Bir kan davasının intikamını almak için İstanbul' a gelen Güllü (Türkan Şoray)ve kanlısı Taka Nuri (Ediz Hun)'nin güldürüsü. Güllü,Karadenizli bir kızdır.Taka Nuri ise Güllü ile aynı köyde büyümüş zengin bir gençtir. Nuri'ye sünnet düğününde bir silah hediye edilir. Kaza kurşunu Güllü'nün bir akrabasına isabet eder ve böylece kan davası başlar. Akrabalarının intikamını almak isteyen Güllü ise her yerde Nuri'yi aramaya başlar. Oyuncu kadrosu *Türkan Şoray - Güllü Fındıkoğlu *Ediz Hun - Taka Nuri/Ali Kumcu *Saadettin Erbil - Sürmeneli *Bülent Kayabaş - Metin *Neriman Köksal - Arzu Şenses *Nubar Terziyan - Temel Reis *İhsan Yüce - Hasan Reis *Kemal Sunal - Kiralık Katil Dış bağlantılar * href="/imdb" >IMDb'de Güllü Geliyor Güllü * sinematürk'te Güllü geliyor güllü

Kaynaklar

Vikipedi

Güllü Geliyor Güllü 1973 yapımı film

Bir kan davasının intikamını almak için İstanbul' a gelen Güllü (Türkan Şoray),kızla evlendiği kan davalı Taka Nuri (Ediz Hun) 'nin güldürüsü.Güllü, köylü bir kızdır.Taka Nuri ise zengin bir gençtir.Birbirlerine bağlanmışlardır.Fakat taka nuri İstanbul'a kaçınca Güllü bunun intikamını almak için İstanbul'a gider.Ve Taka Nuri'yi aramaya başlar.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Kemal Sunal Bu film çekildiği sırada 28 yaşındaydı. Kiralik Katil (as Kemâl Sunâlp)

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Güllü Geliyor Güllü
Güllü Geliyor Güllü