Gülten Dayıoğlu

1935 yılında, Kütahya'nın Emet ilçesinde doğdu. Öğrenimini Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptıktan sonra, İstanbul Atatürk Kız Lisesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ancak mezun olmadı.

1935 yılında, Kütahya'nın Emet ilçesinde doğdu. Öğrenimini Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptıktan sonra, İstanbul Atatürk Kız Lisesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ancak mezun olmadı. Dışarıdan sınavlara girerek ilkokul öğretmeni oldu. İlk eseri "Bahçıvanın Oğlu" adını taşıyan bir çocuk kitabıydı. 1963'te yayınlandı. Çoğunlukla çocuklara hitap eden elliden fazla kitap yazdı. Ayrıca yirmiden çok radyo ve televizyon oyunu yazdı. Birçok ödül alan yazar, evli ve iki erkek çocuk annesi. 1965'ten günümüze kadar Cumhuriyet ve Milliyet gazeteleri ile çeşitli dergilere yazılar yazdı. 1977'de istifa ederek öğretmenlikten ayrıldı.


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    gülten dayıoğlu herkes tarafından çok sevilen bir yazar dır. insanlar gülten dayıoğlu nun hikayelerini,öykülerini,masallarını severek can kulağıyla dinlerler. gülten dayıoğlunu çook,seviyoruz,ve onu hiç unutmuyacağız...

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    Gülten Dayıoğlu nu hiç unutmucaz derken sanki ölmüş gibi konuşmuşsunuz !! Gülten Dayıoğlu nu gördüm çok sıcakkanlı.Konuştuk hatta halada görüşüyoruz. Hatta Mo'nun Gizeminde çok büyük katkım var :)) Onu En İyi Tanıyan Kişiyimdir Herhalde :))

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.