G��Kbilimci

Kendiliğinden düzenlenme

Kimya ve Malzeme Bilimi Alanlarında Kendiliğinden Düzenlenme

Norman Finkelstein

toplum bilimci

Sosyoloji ya da toplum bilim, toplum ve insanın etkileşimi üzerinde çalışan bir bilim dalı. Toplumsal (sosyolojik) araştırmalar sokakta karşılaşan farklı bireyler arasındaki ilişkilerden küresel sosyal işleyişlere kadar geniş bir alana yayılmıştır.

Siyaset bilimci

Siyaset bilimi, politika bilimi ya da politoloji, siyasi teorileri ve siyasi teorilerin pratiklerini inceleyen, siyasi sistemler ve siyasi davranışlar alanıyla ilgilenen bir sosyal bilim alanıdır.

Bilgisayar bilimci

Edhem Tenişev

Edhem Rahimoviç Tenişev (25 Nisan 1921 - Penza, Rusya, SSCB - 11 Temmuz 2004) dil bilimci, Türkolog, Moğol bilimci, Rusya Bilimler Akademisi muhabir üyesi, Rusya Bilimler Akademisi Dil Bilimi Enstitüsü Türkoloji ve Moğol Bilimi Laboratuvarı Müdürü, ''Tyur...

Dil bilimi

Dil bilimi, dilleri inceleyen bilim dalıdır. Bu incelemeyle ilgilenen kişiye dil bilimci denir. Dil bilimi, teorik de uygulamalı da olabilir.

bilimci

(Os. İlim adamı, Fr. Scientiste) Bilim adamı ve bilimciliğe bağlı olan... Bilgin anlamında kullanıldığı gibi bilimcilik anlayışına bağlı olanları da dile getirir.

kilimci

Aykut Kansu

Aykut Kansu, (d. 1955, Münih) Türk sosyal bilimci. 1973’te ODTÜ’de başladığı siyaset bilimi eğitimini 1977’de Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Doktora eğitimini ABD’de MIT'de yaptı. 1987’de ''New Perspectives on Turkey'' dergisinin kurucu editörlüğünü...